Cyberpunk,2018 ve 2020 Sürümleri Karşılaştırıldı

2 dk


Birkaç gün önce piyasaya sürülen Cyberpunk 2077 günlerdir gerek izlenme gerek anlık oynanma alanında oldukça iyi rakamlara sahip. Cycu1 isimli YouTuber, oyunun E3 2018 versiyonu ile son versiyonunu karşılaştırmış. Oyunun ışıklandırmasında ciddi farklılıklar görülüyor.

Kimi doğrulusunda uzun seneler beklemeye değdiği söylenilen, kimi doğrulusunda ise “8 sene bunun amacıyla mi bekledik?” şeklinde eleştiriler alan Cyberpunk 2077, geçen zamanlarda pazara sürülmüştü. Bazı oyuncuların beklentilerini karşılayan, birtakım oyuncuları ise hiç mi hiç memnun etmeyen Cyberpunk 2077, bilhassa E3 etkinliklerinde gösterilen fragmanlar üzerinden eleştiri yağmuruna tutuluyordu.

Fazla sayıda eleştiri almasına karşın tekrar de gerektiğince iyi oynanma ve izlenme istatistiklerine sahip olan Cyberpunk 2077’nin bir karşılaştırma videosu yayınlandı. Oyunun E3 2018 etkinliğinde gösterilen Demo versiyonu ile 2020 senesinde pazara sürülen son versiyonu arasında oluşturulan karşılaştırmada birtakım detaylar arasındaki farklar aslında de çok büyük. Dilerseniz gelin ilk olarak videoya bir göz atalım.

Cyberpunk 2077 E3 2018 ve 2020 versiyonu arasındaki karşılaştırma:

4 dakika 43 saniye uzunluğunda olan bu videonun yarısına bile gelmeden Cyberpunk 2077’nin ışıklandırma bölümünde ne kadar geliştirildiği görülebiliyor. Daha videonun ilk saniyesinde karşımıza çıkan vasıta sahnesinde bile yansımalar, gölgeler ve ışıklandırmalar gerektiğince değişik duruyor. Cyberpunk 2077, bu alanda downgrade olarak da herkezin bildiği gerilemeden ziyade fazlasıyla tasarlanmış gibi duruyor.

Elbette oyunun gerilediği birtakım alanlar yok değil. Örnek vermek gerek görülürse CD Projekt RED, oyundaki NPC, yani çevredeki karakterlerin miktarını biraz kısmış gibi duruyor. Bunun yanı sıra seyrek de olsa E3 2018 versiyonunda oyun biraz daha gerçeğe yakın duruyor fakat genel anlamda değerlendirilecek olursa Cyberpunk 2077, 2018’den bu yana gerektiğince iyi bir gelişim kaydetmiş gibi görünüyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

57
7 Paylaşım, 57 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir