Kripto Para

Cumhurbaşkanlığı NFT Atölyesi Gerçekleştiriyor

Küresel olarak süratle büyüyen NFT bölümü, Türkiye’de de süratle büyüyor. Bu teknolojilere katkı sağlamak hedefli olarak Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde ise bir NFT Atölyesi gerçekleşecek. Geçtiğimiz haftalarda Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından da Nitelikli Fikri Tapu olarak isimlendirmesi ile gündeme gelen NFT teknolojisine odaklanılacak aktiflikte, metaverse ve blok zindir üzere hususlara da değinilecek.

NFT teknolojisi bilhassa gençler tarafında hayli ilgi görüyor. Son devirde birçok şirket ve sanatkarın yer aldığı NFT dalında yatırımlar artarken üretilen eserlerin sayısında da süratli bir yükseliş yaşanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Elon Musk’a edilen ikram ile de gündeme gelen NFT, geleceğin en değerli teknolojileri ortasında yer alıyor. Nitelikli Fikri Tapu üzerinde kullanıcılar kendi dijital varlıklarını üreterek bu varlıkları metaverse ortamlarında etkileşime sokabiliyor.

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde gerçekleşecek atölye 4-5 Ağustos tarihlerinde yapılacak ve 2 gün sürecek ve toplam 6 saat olacak.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Seminer Salonunda (6. kat Seminer Salonu) 04-05.08.2022 tarihlerinde 13.30-16.30 saatleri ortasında gerçekleştirilecek.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/cumhurbaskanligi-nft-atolyesi-gerceklestiriyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu