Gündem

Cübbeli Ahmet, HDP’yi Gaye Aldı: ‘Oy Verenleri Vatandaşlıktan Çıkarmazsanız…’

İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, son sohbetinde HDP’yi ve HDP’ye oy verenleri maksat aldı.

cubbeli ahmet hdpyi gaye aldi oy verenleri vatandasliktan cikarmazsaniz 0 ahzQaGu3

Twitter hesabından HDP’yi amaç aldığı görüntüsünü paylaşan Cübbeli, “PKK militanlarını destekleyen ve bölünme niyetiyle HDP’ye rey verenleri vatandaşlıktan çıkarmazsanız vatanın bütünlüğünü sağlayamazsınız ve bölünmeyi önleyemezsiniz!” dedi.

Ünlü, HDP için, “Allah partilerini ilhak eylesin. Rey verenlerin bütün ellerini iptal eylesin, kurutsun. Allahım yüzde 10 yüzde 11 reylerini sıfırın altında bilmem kaç dereceye Rabbim inzal eylesin. Allah’ım bütün belaları onların üzerine takdir eylesin, irsal eylesin. Yahudi’ye çalışıyorlar. O Saadet o DEVA da onlara çalışıyor” diye konuştu.

????

HDP’den karşılık: “Cevap vermeye değmezsin lakin…”

cubbeli ahmet hdpyi gaye aldi oy verenleri vatandasliktan cikarmazsaniz 1 7uDZ5JZw

Ünlü’nün bu kelamlarına HDP Küme Başkanvekili ve Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş cevap verdi. Beştaş, Ünlü’nün paylaştığı twiti alıntılayarak, “Cevap vermeye değmezsin ancak neyse; HDP düşmanlığı, bu ülkede kabahatini örtmek isteyenlerin son sığınağıdır. Bu halkı, milyonlarca insanın iradesini hiçe sayanlardan kurtaracak tek güç HDP’dir. Güzel ki HDP var’ tabirlerini kullandı.

????

Kaynak: https://onedio.com/haber/cubbeli-ahmet-hdp-yi-hedef-aldi-oy-verenleri-vatandasliktan-cikarmazsaniz-1066095

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu