Sıradaki içerik:

iPhone SE 2020’nin AnTuTu Skoru Belli Oldu!

e
sv

CS:GO Kaynak Kodları Duyruldu! Valve’den İlk Açıklama!

613 okunma

Son senelerde sızdırılan kullanıcı bilgilerinin yanına bir de sızdırılan kaynak kodları eklendi. Zira Counter Strike Global Offensive kaynak kodları amacıyla meydana çıkan bir iddia, Valve doğrulusunda doğrulandı. Ünlü oyunun kodları her yere yayıldı.

Counter Strike Global Offensive kaynak kodları tehlikeli değil mi?
Gün geçtikçe popülerliğini artıran başarılı yapımın dertleri bitmiyor. Zaman vakit hileler ile gündeme gelen CS:GO, oyuncuları memnun edemeyen oyun içi dengelemeler yüzünden de çok konuşuluyor.

Çevrimiçi birinci kişi nişancı kategorisinde yer alan oyunun ana üreticisi Valve, geride bıraktığımız ay anlık oyuncu adedi husussu ile alakalı yeni bir rekor kırıldığını açıklamıştı. Hevesi kursağında kalan deneyimli şirket, sızdırılma olayına tepki gösterdi.

Team Fortress 2 ile aynı kaderi yaşam sürdüren CS:GO, oyuncularını endişelendirdi. Kaynak kodlarının sızdırılması, çoğu bireyin kendi güvenliği amacıyla telaşlanmasına sebep oldu. Bu kaos ortamı, Valve’ın bir projesini geçici olarak durdurdu.

CS:GO amacıyla açılan resmi Twitter hesabından husus ile alakalı bir açıklama yapıldı. Yayımlanan açıklama metninde gerektiğince rahatlatıcı olan bir dilin var olması ilgi çekti. Valve’ın paylaştığı mesajda şu satırlar yer aldı:

“Sızdırılan kodu inceledik. Esasında 2018 senesinde sızdırılmış olan ve 2017 senesinde partnerlerimize sunduğumuz sınırlı bir CS:GO motorunun meydana getirdiği birikimlerin (kodların) yer aldığı bir paylaşımın yine paylaşıldığına inanıyoruz. Bu yönden baktığımızda endişelenmek ya da sahip olunan güncellemelerden uzak durmak amacıyla rastgele bir sebep bulamadık.”

SteamDB’nin operatörlüğünü yapan Pavel Djundik de Valve’ın görüşlerini koruyor ve sızdırılan rastgele bir kodun hilecilere çok az yardım edebileceğini düşünüyor. Valve bu noktada CS:GO oyuncularının yalnızca resmi Valve sunucularında oynamasını istiyor.

Son olarak Valve, kendi oyuncularına orijinal sunucuları kullanmayı tavsiye ediyor. Bu hadise amacıyla kaygılı olmayan firma, acil bir halde yeni bir güncelleme yayımlayacağını da sözlerine ekledi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.