Sıradaki içerik:

Antutu En Güçlü Android İşlemcilerini Tanıttı

e
sv

CS:GO kadınlar turnuvası Nedeniyle Cinsiyet Değiştirdi!

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Corona virüsü salgını ile birlikte birçok espor turnuvası ya ertelendi ya da yalnızca dijital ortamda sürdürülmesine karar verildi. Bu kapsamda popüler oyunların dijitale taşınan turnuvaları da haliyle oldukça dikkat çekti. Yakın zaman önce yaşanan şaşkınlık veren olayda bir adam CS:GO kadınlar turnuvası için kadın kılığına girdi!

CS:GO kadınlar turnuvası amacıyla cinsiyetini değiştirdi

Lenovo oyuncular amacıyla çoğu turnuva düzenliyor. Geçenlerde de sadece kadınların katılabildiği bir Counter-Strike: Global Offensive turnuvası düzenlendi. Erkek bir oyuncu da bu turnuvaya katılabilmek amacıyla şaşkınlık veren yollara başvurdu. Erkek oyuncu saçlarını uzatmak amacıyla bir peruk ve yüzünü saklamak amacıyla şu sıralar çok sık sarfedilen maske takarak turnuvaya katıldı. Kılık değiştiren erkek oyuncu izleyicilerin ilgi yardımıyla meydana çıktı!

Turnuva online olacağı amacıyla ön eleme yapmaya karar veren Lenovo bu elemeyi hile olmaması adına görünümlü yapmaya karar verdi. Söz hususu kılık değiştirmiş oyuncu ise bu ilk elemelerden geçmeyi başardı. Ardından turnuvaya katılan oyuncuyu izleyen dikkatli seyirciler bu bireyin acayip görünüşü ve verilen tepkilerden normal olmayan bir hal olduğunu belirleme etti.

Bu bulgunun sonrasında sosyal medyaya sarılan bu kişiler, kılık değiştirmiş bireyin kimliğini meydana çıkartmış oldu. Kısa vakit içersinde Twitter’da gündeme oturan kılık değiştirme olayı, turnuvanın önüne işlemiş oldu.

Lenovo cephesinden söz hususu kılık değiştirme olayıyla ilgili bir açıklama gelmemiş durumda. Kılık değiştiren erkek oyuncu sadece oyundan diskalifiye mi edilecek yoksa diğer yaptırımlar yapılacak mı şimdilik belli değil.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.