Genel

Crysis Remastered, Nintendo Switch İçin Görücüye Çıktı

Arkasında Türk üreticilerin bulunduğu tanınmış oyun Crysis’in remaster versiyonu, Nintendo Switch amacıyla yayınlandı. Gerek grafikleri gerekse mekanikleriyle beğeni toplayan oyun, bundan sonra Switch kullanıcıları doğrulusunda da deneyimlenebiliyor.

Video oyun tutkunları bundan 12 sene evvelce, gerisinde Türk geliştiricilerin bulunduğu bir oyunla tanıştılar. Birinci kişi nişancı türünde olan bu oyun, o devresinin belki de en iyi grafiklerine sahipti. Hem de bu oyun, çarpıcı bir şekilde Türkçe seslendirme desteğine de sahipti. Crysis adlı bu oyundan seneler sonra Crytek, nihayet uzun vakittir beklenilen remaster sürümünün geleceğini 3 ay kadar önce açıkladı.

Crysis Remastered’ın belki de en ilgi çekici yanı, oyunun bütün platformlarda oynanabilecek olmasıydı. Yani oyuncular, Crysis Remastered tecrübesini PC, PlayStation, Xbox ve hem de Nintendo Switch üzerinden oynayabileceklerdi. Dün itibarıyla yeni bir açıklama sunan Crytek, Crysis Remastered’ın Nintendo Switch amacıyla yayınlandığını duyurdu.

Crysis Remastered teknobizdeyiz
Crysis Remastered, Nintendo Switch İçin Görücüye Çıktı 3

Sabre Interactive ile ortaklaşa geliştirilip optimize edilen Crysis efsanesi, an itibarıyla Nintendo Switch üzerinden oynanabiliyor. Böylece Crysis efsanesinin yenilenen versiyonu bundan sonra Nintendo oyuncularının da beğenisine sunulmuş oldu.

Crysis’in kendileri amacıyla her vakit özel bir yere sahip bulunduğunu ifade eden Crytek CEO’su Avni Yerli, oyunun Nintendo Switch sürümünün Crysis’e olan tutkularının bir kutlaması olarak gördüğünü sözlerine ekliyor. Saber Interactive COO’su Andrey Jones ise Crysis’in esasen büyüleyici grafiklere sahip bulunduğunu, bundan dolayı bu projenin kendileri amacıyla hem keyifli hem de zorlu bulunduğunu ifade ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu