Counter-Strike Global Offensive Büyük Güncelleme!

4 dk


CS:GO’ya beklenilen güncelleme!
Uzun vakit evvelce fiyatı düşürüldüğünden beri oyunun metasına dahil olan ve gerçekte ne kadar kuvvetli bulunduğu anlaşılan SG553, profesyonel arenada dahi bütün oyunun seyrini değiştirmişti. Oldukça kuvvetli olan bu silah, takımlar arasındaki dengelerle oynamıştı.

Dün gece saatlerinde CS:GO’ya gelen bir güncelleme ile SG553 başta olmak üzere bir çok farklılık gerçekleşti. Oyuncuların uzun vakittir ile ilgili şikayet ettiği ve çok kuvvetli bulunduğu belirti edilen bu silahın yanısıra seneler sonra Deagle da güncelleme alırken, mühim bir silahın da fiyatı değiştirildi.

SG553
Silahın atış doğruluğu ve atış sürati ve atış doğruluğu başka silahlarla eşitlenmek üzere büyük ölçüde düşürüldü. SG553 bundan sonra daha yavaş mermi atıyor!

AUG
Silahın dürbünü kapalı durumdaki atış doğruluğu iyileştirildi, dürbünlü iken olan atış doğruluğu ise düşürüldü. Bu farklılıklar ile beraber oyunun tekrar eski günlerdeki gibi natural nişancılığa dönmesi hedeflendi.

Deagle’a seneler sonra güncelleme!
Oyunun en dengelenmiş silahlarından olan cep AWP’si Deagle’a da seneler sonra güncelleme geldi. Zıpladıktan sonra belirli bir vakit silahın doğruluğunun ortadan tamamiyle kalkması gibi bir sorun vardı. Bu vakit düşürüldü. Hem de tabancanın zıplar durumda olan atış doğruluğu da iyileştirildi. Yani bundan sonra uçan Deagle vuruşları çok da uzak değil!

M4A1-S
CT tarafının susturuculu tüfeği M4A1-S, yakın vakitte şarjör kapasitesinin 20’den 25’e çıkarılması ile büyük ölçüde tekrardan kullanılmaya başlanmıştı. Tüfeğin $3100 değerindeki fiyatı da düşürülerek $2900‘e çekildi. Bu fiyat indiriminin sonrasında M4A1-S’in eskisinden daha çok kullanılması ve metaya dahil olması hedefleniyor.

Tec-9 ve Bizon
Oyunun en az tercih edilen iki silahı Tec-9 ve Bizon’a ufak farklılıklar yapıldı. CZ75 karşısında nerdeyse hiç talihi olmayan Tec-9’a oluşturulan farklılıkle tabancanın atış doğruluğu iyileştirildi. Adeta “boncuk” atan ve hiç tercih edilmeyen Bizon’un ise zırh deliciliği yükseltildi.

Eski işlemcili sistemlere müjde!
İşlemcinin performans konusu ile ilgili ekran kartından daha da mühim bulunduğu oyunlardan olan CS:GO, bu hususta da kullanıcıların karşısına yeni bir farklılık ile çıktı. Oyunun “başlatma seçeneklerine” eklenebilecek yeni bir kod eklendi. Bu kod ile eski Intel işlemcilerinde yaşanan performans düşüklüğünün giderilmesi ve yüksek FPS hedeflendi. Yeni işlemcilere sahip olan kullanıcıların ise bu kodu başlatma seçeneklerine muhakkak yazmamaları tavsiye edildi.

Başlatma seçeneklerine -noubershader kodunu ekleyen eski Intel işlemcilere sahip kullanıcılar, bundan sonra oyun ortamında daha yüksek FPS değerleri alabilecek!

Haritalar
Inferno haritasında A bombalama bölümünde tespit edilen balkonda, burada yer alan kapı ve ev içindeki yer alan kapıdan görünen duvar, mermi geçirir duruma getirildi. Artık A ev doğrulusunda gelen “rush” denemeleri, burayı savunan oyuncu doğrulusunda daha basit durdurulabilecek, A ev içerisine sızmış CT oyuncusu ise gafil avlanabilecek!
Scrimmage’de yer alan Anubis haritası, çoğu revizyon ile beraber Rekabetçi moda eklendi ve burada oynanabilir duruma geldi.


Office haritasında da profesyonel oyunculardan alınan geri bildirimler ile beraber bazı farklılıklar oldu. Haritada büroya içerisine “Sigara İçilmez” ibareleri eklendi. İçecek makineleri tekrardan dolduruldu. Mutfak bölümü derli toplu duruma getirildi.


Overpass haritasında ise A bombalama alanının zemini değiştirildi. B bombalama bölümündeki piksel boost kaldırıldı. Haritanın aydınlatması üstünde ise tekrardan çalışıldı ve değiştirildi.
Mirage haritasında çoğu ufak tedavi ile beraber B bombalama bölümündeki araba bölümünde de ufak bir farklılık yapıldı. Artık arabanın arkasındaki oyuncunun ayağı, arabanın altından eskisi gibi görünmeyecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

53
7 Paylaşım, 53 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir