Coronavirus Play Store’a geliyor: uygulamaların yeni bir bölümü

2 dk


Akıllı telefonların günlük bazda bize çok yardımcı olduğunu inkar edemeyiz, ancak yanlış bilgileri yaymak için kullanıldıklarını inkar edemeyiz. Bu, hastalık durumunda (örnek olarak Coronavirus) son derece tehlikelidir. Bu nedenle Google, uygulama deposundaki arama sonuçlarını sınırlamaya karar verdi, böylece bu salgından kâr elde etmeye çalışan hiç kimse kalmadı. Şimdi, salgının adını Play Store’da yazmaya çalıştığınızda hiçbir şey görünmez.

Google, Play Store’daki koronavirüsü sansürliyor mu?

Bu hareket nedeniyle Google özel bir bölüm oluşturdu. Bu yeni bölüm, bu hastalık hakkında bilgi aramak istiyorsak gerçekten yararlı uygulamalar içerir ve sadece bundan fayda sağlamaya çalışan uygulamalar görünmez.

Hem Google Play Store’un web sitesinde hem de uygulamada bu bölüme erişmenizi sağlayacak banner’lar olacaktır.


Android Police’e göre, bu bölüm her ülkeye göre değişir, nüfusa yardımcı olan yerel uygulamaların olacağını anlarsak mantıklı bir şey vardır ve her hükümetin dilde farklılaşmanın yanı sıra kendi hükümetleri de olacaktır.

Ancak, bu güncelleştirmenin gelmesi biraz zaman alabilir. Benim durumumda, web sitesinde aktif var ama henüz Android cep telefonumda kullandığım uygulamada görünmedi.

Xiaomi’nin binlerce maske göndererek İtalya’ya yardım etmeye karar verdiğini belirtmek gerekir . Coronavirüs’ün dünyaya yayılmaya başladığını biliyoruz. Ancak bazı ülkeler İtalya gibi diğer ülkelerden daha fazla etkilenmektedir. Virüs bu Avrupa ülkesinde oldukça bulaşıcıdır. İtalya’da Coronavirüs ile ilgili durum cesaret verici değildir, çünkü yakın gelecekte onu durdurmanın bir yolu olmadığı sürece giderek daha fazla yayılmaya başlamıştır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

68
8 Paylaşım, 68 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir