Sıradaki içerik:

Sürpriz Model: Huawei P30 Pro New Edition Ne Zaman Çıkıyor?

e
sv

Corona Virüsü ile Satılan İlginç Ürünler!

607 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Corona virüsü salgını milyonlarca insanı etkilediği gibi hayatımızda da büyük farkılıkları yanısıra getirdi. Birçok insan alışkanlıklarını değiştiriyor, temizliğine özen gösteriyor, sosyal izolasyon sağlanıyor ve yapabilenler ise evde karantinada oturuyor. Bunun yanısıra çoğu dizayncı ve şirket üretim bandına Corona virüsü sürecinde insanların gereksinim duyduğu mamülleri ekiliyor. Haliyle karşımıza Corona virüsü ile hayatımıza giren enteresan dizaynlı mamüller çıkıyor. İşte onlardan bazıları…

Corona virüsü ile hayatımıza giren enteresan dizaynlı mamüller

Salgın sürecinde başta teknoloji şirketleri olmak üzere çoğu marka insanların maske, eldiven ve yüz siperliği ihtiyacını karşılamaya başladı.

Bu süreçte classic görüntülü şahsi koruyucu ekipmanların dışında insanların maske ve yüz siperiliği gibi ekipmanları kullanırken kendilerini daha hissetmesini gerçekleştiren dizaynlar da üretildi. İşte bunlardan bazıları gündemimize girdi bazılarıysa gözden kaçtı fakat aslında de enteresan dizaynlı mamüller bulunuyor.

Hatta geçenlerde Corona virüsü neticesi dizaynları değerlendiren ünlü dizayn trendleri yorumcusu Li Edelkoort, salgın sürecinin insanları daha yaratıcı yaptığı ve daha tabiat arkadaşı düşünülmesi yönünden mühim bir dönüm noktası olduğunu söylüyor.

Xiaomi’nin akıllı maskeleri

Salgın sürecinde Çin odaklı teknoloji şirketi Xiaomi’den çoğu maske tasarımı gördük. Genellikle akıllandırdığı ürünlerle gündem olan şirket, en çok çocuklar amacıyla tasarlanan Xiaomi Youpin F95 isimli maske ile gündeme geldi.

Çocuklar amacıyla imal edilen akıllı maskenin bir işlemcisinin bulunduğu belirtiliyor. Bu sayede üründe yer alan sensörler vasıtasıyla toplanan bütün verilerin hesaplanması amacıyla özel bir hesaplama birimi de kullanılacak. Oldukça enteresan bilhassari içersinde barındıran bu akıllı maske aynı vakitte gerektiğince da tatlı.

Bunun dışında şirketin onlarca tür ve bilhassa çoğu maskesi bulunuyor. Uygun fiyatlı maskelerinden yüksek fiyatlı özellikli maskelere kadar şirket çok tür sunuyor.

Farklı görünümleriyle enteresan maskeler

O2 Canada markası delikli ve ağızlık görünümündeki maskesiyle ilgi çekiyor. Maske rahat soluk almayı sağlarken uzun kullanım sunmasıyla ilgi çekiyor. Üstün koruma sağladığı aktarılan maskenin değişik renkleri de bulunuyor. Ürünün 0,1 mikrona kadar partikül maddelere karşı koruma sağladığı, tıbbi sınıf silikon detayları tespit edilen maskenin N95 maskelerine kıyasla üstün koruma sağladığı aktarılıyor.

Basit kullanılabilirlik amacıyla yüksek kaliteli değiştirilebilir kayışlar ile yayılan maske ek düğmeli klipsli değiştirilebilir boyun askısı bulunuyor. Ürünün fiyat etiketine ise 69.99 dolar yazıyor.

Fabrika işçileri doğrulusunda giyilen asli bez maskelerden ya da hekimler doğrulusunda giyilen tek kullanımlık maskelerden değişik olarak AusAir, maskelere günlük tüketicinin ihtiyacını ele alarak yaklaşıyor.

Burun bölgesinde yer alan akıllı köpük sistemiyle sizin burnunuzun şeklini alıyor. Birden çok katmandan meydana gelen bu maskenin soluduğunuz havayı temizleyen filtre sistemi de bulunuyor. Gelişmiş bir teknoloji sarfedilen maske amacıyla taleplerin yüksek olması da bekleniyor.

Huami N95 maskesi geçenlerde meydana çıktı. Akıllı telefonların yüz tarife sisteminden göremediği maskeli yüzlere çözüm bulmak amacıyla tasarlanan bu maske şeffaf olmasıyla ilgi çekiyor böylece maskeliyken yüz tarife bozukluğu çözülebilir. Kaliteli bir havalandırma sistemiyle karşımıza çıkan maskenin, geliştirilme adımında bulunduğu aktarılıyor.

Dünyanın ilk kahve tabanlı maskesi de söz hususu süreçte üretildi ve gerektiğince ilgi çekti.

Yakın vakit içersinde karşımıza teknolojik tabanlı çoğu maske tasarımı da çıktı.

Güneş gözlüğü görünümünde yüz siperliği

Giyilebilir vücut siperliği

Bütün vücudu saran kişisel bir koruyucu elbise

Corona virüsü salgını esnasında insanların izole olmasını basitleştirmek hedefiyle tasarlanan bu enteresan tasarımlar arasında şimdi karşımıza tüm bedeni saran şahsi bir koruyucu elbise çıkıyor. Bilim kompu filmlerinden çıkmış gibi görünün bu elbise, insanların sosyalleşmelerini sağlarken aynı vakitte kendilerini izole etmelerini sağlıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.