Bitcoin

CoinShares’e Nazaran Bitcoin (BTC), Ekonomik Sakinlik Karşısında Yükselişe Geçebilir

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, yaşanan ekonomik sakinlikle birlikte Bitcoin’in (BTC) yükselebileceğine inanıyor.

CoinShares, ekonomik faktörlerin ve hükümetin para siyaseti nedeniyle ekonomik sakinlik ortaya çıktıkça, Bitcoin’in öteki yatırım araçlarına kıyasla farklı bir düzlemde yer alabileceğini belirtiyor.

“Fed’in yaz boyunca faiz oranlarını artırmaya devam edeceğini düşünsek de, bundan sonra ekonomik büyüme konusunda daha yumuşak bir tutum benimseyeceklerini ve bu sebeple dolarda değerli bir zayıflığa yol açılacağına inanıyoruz”

Firma, Fed’in enflasyonu durduramadığı takdirde doların gücünün azalacağını ve ardından Bitcoin’in yükseleceğini iddia ediyor. Ayrıyeten berbatlaşan ekonomik şartlarda, pay senetlerinin de yara alacağına inanıyor.

CoinShares ayrıyeten, Fed’in bu yıl dört kere faiz oranlarını yükseltmesine rağmen Bitcoin’in ralli yapamadığı gerçeğine de vurgu yaparak, başkan kriptonun önümüzdeki devirlerde yatırımcısını ödüllendirebileceğine inanıyor.

“Bitcoin’in fiyat performansı, Fed’in agresif siyaseti karşısında zayıf kalsa da, bu kısa ömürlü bir durum olabilir”

CoinShares, iki ay evvel muhtemel bir resesyon sırasında Bitcoin’in bundan nasıl etkilenebileceğini de ele almıştı.

“Bitcoin, artık ABD doları ile bir zıt korelasyona sahip

Ne yazık ki birçok bilinmeyen olmasına rağmen ABD’nin ve dünyanın geri kalanının 2023’te ekonomik olarak düşüşe geçeceğine inanıyoruz. Tahminen de ilerleyen periyotlarda stagflasyon yaşanacak. Likidite tuzağının merkez bankacılarını nitekim ele geçirmesi sebebiyle, bu para siyaseti karmaşasında Bitcoin’in güzel bir sigorta poliçesi olduğuna inanıyoruz”

Kaynak: https://www.coinkolik.com/coinsharese-gore-bitcoin-btc-ekonomik-durgunluk-karsisinda-yukselise-gecebilir/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu