Kripto Para

Coinbase, Listeleme Prosedürlerini Değiştiriyor

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, insider trading olayını engellemek emeliyle listeleme prosedürlerini değiştirdiğini söyledi.

ABD’nin en büyük kripto varlık alım satım platformu Coinbase, kripto topluluğunda tartışma yaratan insider trading konusuna eğilmiş üzere görünüyor. CEO Armstrong, Perşembe günü yayımlanan bir blog yazısında insider trading olayını engellemek için yeni prosedürler uyguladığını söyledi. Platform, listeleme kararlarını kripto varlık borsaya entegre edilmeden evvel açıklayarak zincir üstü bilgileri takip ederek bundan avantaj sağlayan bireyleri önlemeyi amaçlıyor. Armstrong mevzu hakkında şu tabirleri kullandı:

“Bunlar herkese açık datalar olsa da, tüm müşterilerin kolaylıkla erişebileceği datalar değil. Bu nedenle, bu bilgi asimetrisini ortadan kaldırmak için çalışıyoruz.”

Armstrong ayrıyeten Coinbase çalışanlarının insider trading yaptığı halindeki yaygın kuşkuları de ele aldı. Bu türlü bir ihtimalin varlığını kabul eden CEO, öteki taraftan şirketin bu mevzuda “sıfır toleransa” sahip olduğunu ve tespit edilmesi durumunda çalışanları derhal işten çıkarmaktan çekinmeyeceğini belirtti.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/coinbase-listeleme-prosedurlerini-degistiriyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu