Kripto Para

Coinbase CEO’su: Kripto Kullanıcı Sayısı Önümüzdeki 10-20 Yıl İçinde Beş Kat Artabilir

Coinbase CEO’su ve kurucu ortağı Brian Armstrong, önümüzdeki 10-20 yıl içinde kripto para kozmosuna dahil olan bireylerin sayısında değerli bir artış yaşanacağını söyledi.

“10-20 Yılda 5 Kat Artış Yaşanacak”

coinbase ceosu kripto kullanici sayisi onumuzdeki 10 20 yil icinde bes kat artabilir 0 3kHctuCj

2022’nin başından bu yana kripto para piyasası düşüş eğilimi göstermesine karşın, Armstrong piyasanın gelecekte gelişeceğini ve büyüyeceğini lisana getirdi. Bir konferansta konuşan Armstrong, on yıl içinde bir milyar insanın dijital varlık ekosistemine gireceğini varsayım ederek şunları söyledi:

“Tahminime nazaran, 10-20 yıl içinde kripto iktisadında GSYİH’nın kıymetli bir kısmının gerçekleştiğini göreceğiz.”

2021’in birinci altı ayında, kripto pazarına dahil olan kişi sayısı iki katından fazla artarak 220 milyondan fazla bireye ulaştı.

Konferansta Ark Invest CEO’su Cathie Wood da konuşma yaptı. Wood, DeFi dalını benimsemezlerse mali firmaların yetişmiş çalışanlarını kaybedebileceğini savunarak şöyle konuştu:

“DeFi ve yeni kuşak internet kelam konusu olduğunda, birçok finansal şirketin yeteneklerini kriptoya kaptırdığını görüyoruz. Bu yüzden ciddiye almaları gerekiyor, yoksa içi boşaltılacak.”

Coinbase ve Çalışmaları

Kripto para borsası Coinbase, Mart ayında NFT platformunun lansmanının “yakında” gerçekleşeceğini duyurmuştu. Kesin bir tarih açıklamamasına karşın, 2,5 milyondan fazla Coinbase kullanıcısı bekleme listesine katıldı.

Nisan ayında Coinbase, Türkiye’nin kripto para platformu olan BtcTürk’ü satın alma niyetini açıklamıştı. Taraflar 3.2 milyar dolarlık bir mutabakat için el sıkıştı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/coinbase-ceosu-kripto-kullanici-sayisi-onumuzdeki-10-20-yil-icinde-bes-kat-artabilir/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu