Oyun

Çocukluğunu Oyun Sitelerinde Harcamış Oyuncuların Yakından Tanıyacağı 9 Oyun

Küçüklüğünün büyük bir kısmını oyun sitelerinde geçiren oyuncuların hatırlayacağı flaş oyunları derledik. Kesilen flaş dayanağı münasebetiyle artık oynayamadığımız bu oyunları görünce nostalji trenine bineceksiniz. 

İşte herkesin hatırlayacağı efsanevi flaş oyunlar…

1. Sessiz Akın

cocuklugunu oyun sitelerinde harcamis oyuncularin yakindan taniyacagi 9 oyun 0 OS3Xs8kL

İnternet kafelerde biraz daha oynamak için müddetimizi uzattıığımız Sessiz Hücum oyunu ise farklı isimlerle karşımıza çıkmıştı. Kapalı Komando ve Sessiz Bıçak üzere isimlerle de karşımıza çıkan oyunu küçüklüğünün büyük bir kısmını flaş oyunlarla geçiren herkes hatırlayacaktır.

2. Ateş ve Su

cocuklugunu oyun sitelerinde harcamis oyuncularin yakindan taniyacagi 9 oyun 1 IYe3fl34

Küçükken oynadığımız oyunlar denince akla gelen birinci oyunlardan biri de elbette Ateş ve Su’dur. Bize ekip olmayı öğreten bu oyun yıllar sonra hala severek oynadığımız oyunlar ortasında yer alıyor. Her jenerasyonda tekrar ortaya çıkan vakitsiz oyunu gelecek yıllarda da oynamaya devam edeceğimizde kuşku yok.

3. Çağlar Uzunluğu Savaş

cocuklugunu oyun sitelerinde harcamis oyuncularin yakindan taniyacagi 9 oyun 2 WynwHgqN

Eline bilgisayar geçer geçmez internetten oyun oynayan her genç bir noktada Çağlar Uzunluğu Savaş’a denk gelmiştir. Bugünün en başarılı Civilization ve Total War oyuncularının hayatlarının bir noktasında Çağlar Uzunluğu Savaş oynadığına eminiz. İki tarafın milenyumları aşan savaşına istikamet verdiğimiz oyunda odunla vuran mağara adamlarından devasa robotlara gerçek giden militarist bir seyahate şahit oluyoruz.

4. Raze

cocuklugunu oyun sitelerinde harcamis oyuncularin yakindan taniyacagi 9 oyun 3 kIsGq2YK

Çok oyunculu bir flaş oyun olan Raze birçok oyun sitesinde karşımıza Tahrip ismiyle çıkmıştı. Yıllar sonra oynayacağımız çok oyunculu FPS’lere bizi hazırlayan imal birbirinden farklı silahlarla dolu bir çatışma oyunuydu. Oyuncuların botlara ve birbirlerine karşı savaştığı oyun farklı haritalar ve çeşitli oyun modlarıyla bir flaş oyundan beklenenin çok daha fazlasını vadediyordu.

5. Crush the Castle

cocuklugunu oyun sitelerinde harcamis oyuncularin yakindan taniyacagi 9 oyun 4 sdphFc34

Bir Armor Games klasiği olan Crush the Castle flaş oyun dünyasının değişik bir formda en rahatlatıcı oyunlarından biri olmuştu. Angry Birds’den aylar evvel çıkan oyun ‘nişan al ve yapıyı yık’ konseptini başarılı bir halde flaş oyun dünyasıyla tanıştırmıştı.

6. Metal Slug

cocuklugunu oyun sitelerinde harcamis oyuncularin yakindan taniyacagi 9 oyun 5 7Lg6QcBi

Oyun dünyasının kült isimlerinden biri olan Metal Slug da çocukluğunu oyun sitelerinde harcayanların mutlaka oynadığı oyunlar ortasında yer alıyor. Sevilen serinin flaş sürümü aksiyondan taviz vermemiş ve mermilerin oyuncunun üzerine yağdığı keyifli bir oynanış sunmuştu.

7. Icycle

cocuklugunu oyun sitelerinde harcamis oyuncularin yakindan taniyacagi 9 oyun 6 hFTpWEmY

Bir flaş oyun olmasına karşın sanat dizaynında adeta çığır açan Icycle çocukluk anılarımızda yerini alıyor. Flaş oyun dünyasında ‘çıplak halde bisiklet süren adam oyunu’ olarak hatırlayacağımız Icycle, daha sonra On Thin Ice ismini da alarak Steam üzerinde tam sürümüyle tekrar karşımıza çıktı.

8. Yönet ve Fethet

cocuklugunu oyun sitelerinde harcamis oyuncularin yakindan taniyacagi 9 oyun 7 ptEGBNyU

Çağlar Uzunluğu Savaş’tan bahsettiğimiz yerde Yönet ve Fethet’ten bahsetmemek olmaz diyor, unutanlara bu keyifli flaş strateji oyununu hatırlatıyoruz. Farklı ırktan savaşçıları seçerek kıyasıya çaba ettiğimiz strateji oyununda saatlerimizi harcamış ve küçük stratejistlere dönüşmüştük.

9. Swords and Sandals

cocuklugunu oyun sitelerinde harcamis oyuncularin yakindan taniyacagi 9 oyun 8 UYHg81Ra

Flaş oyun dünyasının en başarılı üretimlerinden biri olan Swords and Sandals birçok oyuncunun gönlünde taht kurdu. Oyunun Iron Maiden’in Flash of the Blades müziğinden alınan açılış müziğini ve birbirinden farklı karakter dizaynlarını dün üzere hatırlıyoruz. Keyifli oynanışı ve oyuncuyu tekrar denemeye davet eden yapısı ile Swords and Sandals tüm vakitlerin en düzgün flaş oyunları ortasında yer alıyor.

Kaynak: https://onedio.com/haber/cocuklugunu-oyun-sitelerinde-harcamis-oyuncularin-yakindan-taniyacagi-9-oyun-1068125

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu