Kripto Para

Citizens Trust Bank’tan, USDC Rezervi için 65 Milyon Dolar

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından düzenlenen Citizens Trust Bank, USDC rezervlerinde 65 milyon dolar tutacak.

Atlanta merkezli Citizens Trust Bank, 1947 yılında Federal Rezerv Sistemi‘ne katıldı. Azınlıklara ilişkin bir mevduat kuruluşu olarak sınıflandırılan banka, FDIC düzenlemelerinden geçmesiyle ön plana çıkıyor. Ayrıyeten banka, dijital varlıklara sıcak yaklaşım sergilemesiyle biliniyor.

USDC ihrççısı Circle, Atlanta merkezli Citizens Trust Bank‘ın iki şirket ortasındaki daha geniş bir işbirliğinin kesimi olarak USDC rezervlerinde 65 milyon dolar tutacağını duyurdu.

Citizens Trust Bank’tan USDC Hamlesi

USDC ihraççısı Circle ve klasik finans aktörlerinden Citizens Trust Bank, ikili bağlarını sıkılaştırmaya gidiyor. Citizens Trust Bank, 65 milyon dolarını USDC rezervinde tutacak.

Bankanın bu USDC rezervleri, küçük işletmelerin sermayeye erişimini sağlayacak ve öteki finansal kapsayıcılık teşebbüsleri için kullanılacak. Citizens Trust Bank Lideri ve CEO’su Cynthia N. Day, USDC’ye sahip olmanın bankanın bilançosunu da güzelleştireceğini söyledi.

Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından düzenlenen Citizens Trust Bank, rezervlerinin bir kısmını USDC tarafında tutmak maksadıyla Circle Internet Financial ile iştirak kurdu. Şirketler bu atakla birlikte, Atlanta bölgesinde finansal iştiraki ve dijital okuryazarlığı teşvik etmeyi planlıyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/citizens-trust-banktan-usdc-rezervi-icin-65-milyon-dolar/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu