Çip Sıkıntısı Daha Ne Kadar Sürecek?

1 dk


2020’den itibaren kriz, üretim düşüşü ve bileşen kıtlığı hakkında konuşmalar yaygınlaştı. Tedarik zinciri başarısız oldu ve parçaları hızlı ve yeterli miktarda üretmenin bir yolu yok. İstisnasız herkes bileşenlerin eksikliğini hissediyor.

Çip sıkıntısı ne kadar sürecek?(Qualcomm tahminleri)

Elektronik üreticileri için en acı verici konulardan biri de çip kıtlığı. Olumsuz dönem ne zaman sona erecek?Qualcomm başkanı Cristiano Amon da tahminini verdi. Durumun yakında düzeleceğine ve bunun gelecek yıl olacağına inanıyor.

Intel CEO’su Pat Gelsinger, küresel çip sıkıntısının 2023’e kadar devam edeceğine inanıyor.İşlemci sıkıntısı uzayacak ve daha da acılı hissedilecek.

Birden fazla akıllı telefon üreticisi, Qualcomm’dan akıllı telefon üretimini etkileyen yeterli işlemciyi tedarik edemedi.

Kıtlık nedeniyle üreticiler işlemci fiyatlarını arttırdı

Akıllı telefonlar için en büyük çip tedarikçilerinden biri olan MediaTek, ürünlerinin fiyatlarını yükseltmek zorunda kaldı. Nedeni, elektronik bileşenlerin küresel kıtlığıdır.

Strategy Analytics‘e göre Qualcomm, küresel akıllı telefon işlemcisi pazarında liderdir; parasal olarak sektörün %36’sını kontrol ediyor. İkinci sırada yaklaşık %29’luk pay ile MediaTek; Apple ise ilk üçü %21 ile kapatıyor


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

43
6 Paylaşım, 43 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir