Kripto Para

Çin’deki Tsinghua Üniversitesi, Metaverse Laboratuvarı Kurdu

Çabucak çabucak her bölüm metaverse cihanına ilgiyle yaklaşıyor. Büyümeye ve gelişmeye devam eden metaverse alanıyla alakalı çalışmalar da sürat kazandı.

Dünyadaki birçok eğitim kurumu, metaverse hakkında konuşmalar yapmaya, dersler vermeye, akademik tartışmalar içerisinde bulunmaya başladı. Kripto paraları ülkesinde yasaklayan Çin, metaverse’e hayli ilgili ve Çin’deki eğitim kurumları da bu alanda çalışmalara öncülük etmeye başladı.

Çin’in Tsinghua Üniversitesi, Metaverse Laboratuvarı Kurdu

cindeki tsinghua universitesi metaverse laboratuvari kurdu 0 Vv6FzCL6

Çin’deki en uygun iki üniversiteden biri olan Tsinghua Üniversitesi, metaverse alanının araştırılmasını ve geliştirilmesini desteklemek için ülkedeki birinci metaverse kültür laboratuvarını kurduğunu duyurdu.

Çin’in itibarlı araştırma üniversitesi Tsinghua Üniversitesi cuma günü metaverse kültür laboratuvarını kurdu.

Yeni laboratuvar, medya teknolojisi, metaverse kültürü, yaratıcılığı ve başka metaverse alanlarında araştırmalar için kullanılacak.

Yeni laboratuvar, Tsinghua’nın Gazetecilik ve Bağlantı Okulu ile dijital yayıncılıkla uğraşan Çin şirketi Chinese Online (COL) paydaşlığıyla kuruldu.

Geçen yıl birinci Metaverse Robot Sistemini piyasaya süren Tsinghua Üniversitesi, bu alandaki araştırmalara öncülük etmeye devam ediyor.

Çinli teknoloji şirketleri ve lokal idareler de metaverse’ü benimsemeye başladı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/cindeki-tsinghua-universitesi-metaverse-laboratuvari-kurdu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu