Kripto Para

Çin Mahkemesi, NFT için Sanal Mülk Tarifi Yaptı

Çin‘in Hangzhou kentindeki bir mahkeme, NFT ürünlerinin Çin yasalarına nazaran korunması gereken bir sanal mülk olduğunu belirtti.

Ülkelerin kripto sanayisine olan ilgisi günden güne artıyor. Kripto para piyasasının sancılı geçtiği günlerde, yatırım tarafından çok gelişim tarafına odaklandılar. Blockchain ve NFT, kurumsalların ve ülkelerin odak noktası haline geldi. Singapur ve Güney Kore, blockchain için ağır mesai harcayan ülkelerden öne çıkanlar oldu. Ayrıyeten Çin, kripto madenciliği ve NFT konusunda sık sık gündeme geliyor. Son olarak, Çin‘de bir mahkeme NFT için maddelerle korunması gereken çevrimiçi sanal mülkiyet tarifi yaptı.

Çin Mahkemesi, NFT Hakkında Olumlu Adım Attı

cin mahkemesi nft icin sanal mulk tarifi yapti 0 dG5mUSPv

Çin‘in Hangzhou mahkemesi, NFT konusunda olumlu bir adım attı. NFT hakkında mahkeme, paha, azlık, denetim edilebilirlik ve ticarete elverişlilik özelliklerine sahip olduğuna karar verdi. Ayrıyeten mahkeme, bu özelliklerin yasalar yoluyla korunması gerektiğinin altını çizdi.

Mahkeme, bir dava için NFT koleksiyonlarının yasal niteliklerinin teyit edilmesi gerektiğine karar verdi. Bu kararın akabinde mahkeme, Çin maddelerinin NFT koleksiyonları hakkında yasal nitelikleri açıkça koşul koşmadığını belirtti.

Son olarak mahkeme, NFT teknolojisinin blockchain ile desteklenen eşsiz dijital varlıklar olduğunu teyit etti. Ayrıyeten, koleksiyonların fikri mülkiyet haklarına sahip olduğunu da lisana getirdi.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/cin-mahkemesi-nft-icin-sanal-mulk-tanimi-yapti/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu