Kripto Para

Chris Burniske: Ethereum Yükselişe Hazırlanıyor

ARK Invest’in eski kripto kısmı lideri Chris Burniske, Ethereum’un Bitcoin karşısındaki fiyat hareketine ilişkin görüşlerini paylaştı.

Burniske’in görüşüne nazaran, iki yıllık konsolidasyonun akabinde Ethereum, önder kripto para ünitesi Bitcoin’e karşı bir çıkış yapmaya hazır. Ethereum en son Mayıs 2021’de bu türlü bir fiyat sıçraması gerçekleştirmişti. O vakit, bir aydan biraz daha uzun bir müddet içinde ETH, BTC karşısında yüzde 150’den fazla paha kazanmış ve öncesinde 931 gün boyunca konsolidasyonda kalmıştı.

Ethereum, Bitcoin’i Tahtından Edebilecek mi?

Burniske’in bahsettiği yükseliş şayet gerçekleşirse, mevcut konsolidasyonun bir evvelkinin üçte biri kadar sürdüğü ve hasebiyle biriken güç ölçüsünün da daha düşük olduğu göz önüne alındığında geçen seferkinden küçük olacağı varsayılabilir.

Ethereum’un potansiyel likidite akışı durumunda Bitcoin’e karşı tüm vakitlerin en yüksek düzeyini yenileyip yenilemeyeceği de merak konusu. Şu anda, bu işaret ETH başına 0,1564 BTC olarak belirlenmiştir ve bu da Ethereum’un mevcut fiyatından yüzde 123 daha yüksek.

Son olarak, potansiyel bir fiyat kırılması “flippening”in ne kadar yakın olduğu sorusuna karşılık verebilir. Piyasanın ortaya çıkışından bu yana Ethereum’un Bitcoin’i en büyük kripto para ünitesi unvanından edeceği konuşuluyor, lakin şu anda ETH hala kapitalizasyon açısından BTC’nin sadece yüzde 43’ü pozisyonunda.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/chris-burniske-ethereum-yukselise-hazirlaniyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu