Gündem

CHP’nin Vizyon Evrakı Açıklanıyor

CHP İstanbul Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen etkinlikle ‘İkinci Yüzyıla Çağrı’ başlıklı vizyon belgesini açıklıyor. 

chpnin vizyon evraki aciklaniyor 0

CHP’nin vizyon belgesinin açıklanacağı “İkinci Yüzyıla Çağrı” başlıklı toplantı, bugün İstanbul Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştiriliyor.

CHP’nin ekonomi, teknoloji ve sanayi başta olmak üzere temel projeleri anlatılacak. Toplantıya CHP’li milletvekilleri, belediye başkanları, PM ve MYK üyeleri katılıyor. 

Tplantıda ABD’li yazar ve ekonomi kuramcısı Jeremy Rifkin, Prof. Daron Acemoğlu, Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü öğretim üyesi Prof. Refet Gürkaynak, Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi ve eski TCMB Başekonomisti Hakan Kara ve CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo birer konuşma gerçekleştirecek. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye giderken ‘iktidar’ sloganları atıldı. Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

‘Bugün yepyeni bir güç birliğiyle tanışacaksınız. Siyaset üstü bir birlik… Dünyadan ve Türkiye’den konusunda uzman, 70 kişiden oluşan büyük bir güç birliğinden söz ediyorum.

Bilim, teknoloji ve yatırımın iki büyük merkezi olan İngiltere ve ABD’ye ziyaretlerde bulundum. Ne istediğimi ve bu yolun nereye varacağını başlarken biliyordum. Bay Kemal çıktığı yoldan asla geri adım atmaz. Kısa bir süre sonrada Almanya’ya gideceğim.

Seyahatlerimde ve sonrasında 70 değerli isimle görüştüm. Onları güç birliğine katılmaları için davet ettim.Bizler siyasi veya siyaset üstü, rozetli veya rozetsiz, ülke için, vatan için birlikteyiz. Bu değerli 70 kişi Türkiye için 24 saat çalışan bir güç birliği olacak.

Ayrıntılar geliyor…

Canlı yayın:

Kaynak: https://onedio.com/haber/chp-nin-vizyon-belgesi-aciklaniyor-1111690

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu