Gündem

CHP’li Akkuş: ‘Bir Gecede Ülkenin İdare Formunu Değiştirenler, Sıhhat Çalışanları İçin Kılını Kıpırdatmıyor’

CHP Genel Lider Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, sıhhat çalışanlarına 14 Mart’ta verilen kelamın üzerinden 48 gün geçmesine karşın vaatlerin hiçbirinin gerçekleşmediğini anımsattı. İlgezdi, “Bir gecede ülkenin idare formunu değiştirenler, sıhhat çalışanları için kılını kıpırdatmıyorlar. Acilen sözünüzü tutun, sıhhat çalışanlarına mali haklarını teslim edin” dedi.

chpli akkus bir gecede ulkenin idare formunu degistirenler sihhat calisanlari icin kilini kipirdatmiyor 0 FNqeLuO6

CHP Genel Lider Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mart Tıp Bayramı’nda sıhhat çalışanlarına maaş güzelleştirmesi ve mali hakların teslimi kelamı vermesinin üzerinden 48 gün geçmesine karşın, vaatlerin yerine getirilmediğine dikkat çekti.

İlgezdi’nin yazılı basın açıklaması şöyle:

chpli akkus bir gecede ulkenin idare formunu degistirenler sihhat calisanlari icin kilini kipirdatmiyor 1 KuuuOTTB

“Sağlıkçıların maaş ödeme sistemlerinde ve mali haklarında değerli iyileştirmeler yapılacağının kelamı verilmişti, yapılmadı. Sağlıkçıların birden çok kalemde aldıkları maaşların tek kalemde, emekliliğe yansıyacak formda düzeltileceği kelamı verilmişti lakin yapılmadı. Diş doktorlarının, aile tabiplerinin fiyatlarını artıracaklarını müjdelemişlerdi, o da yok. Ek ödemelerde de artış yapılacak dediler. Dediler de dediler. Lafla peynir gemisi yürümez. Sıhhat çalışanları artık icraat görmek istiyor. Bu pandemi süreci atlatıldıysa ‘giderlerse gitsinler’ dediğiniz doktorlar sayesinde atlatıldı. Münasebetiyle siz sıhhat çalışanlarına borçlusunuz.’

‘Bu ülkede bir gecede neler değişti’

chpli akkus bir gecede ulkenin idare formunu degistirenler sihhat calisanlari icin kilini kipirdatmiyor 2 H76X3JhV

‘İsteseler tek bir talimatla bu işi çözerler. Bu ülkede bir gecede neler değişti. Bir gecede Cumhurbaşkanlığı Sistemi geldi, ülke idaresi değişti. Bir gecede ne bakanlar misyondan alındı, yerine kimleri getirdiler. Bir gecede İstanbul Kontratı feshedildi. Lakin sıhhat çalışanları için hiçbir şey değişmedi. Zira değiştirmek istemiyorlar. Zira samimi değiller. Sıhhat çalışanlarının çalışma şartları, mali hakları umurlarında değil. Varsa yoksa vaat, icraata gelince ortadan kayboluyorlar. Evvel ‘giderlerse gitsinler’ diyorlar. Sonra geri vites yapmak için tutamayacakları vaatler verip sıhhat çalışanlarının ağzına bir parmak bal çalıyorlar. Nereden baksak tutarsızlar. Lafın tamamı da meczuba söylenir. CHP’nin Sağlıktan Sorumlu Genel Lider Yardımcısı olarak, siz tutana kadar verdiğiniz vaatlerin tek tek peşindeyim. Bu da bu türlü bilinsin.”

Kaynak: https://onedio.com/haber/chp-li-akkus-bir-gecede-ulkenin-yonetim-seklini-degistirenler-saglik-calisanlari-icin-kilini-kipirdatmiyor-1065108

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu