Gündem

CHP’den Bülent Arınç Yorumu: ‘İçinizdeki Vicdanlı İnsanlara Kulak Verin’

Bülent Arınç’ın AKP’ye yönelik tenkitlerine CHP’den takviye geldi. Arınç’ın bu kelamlarını yorumlayan CHP Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, ‘AKP’de de konuşan vicdanlı sesler çıkıyor. Artık tenkitler iktidar partisinin ve küçük ortağının içinden de geliyor. Bari kendi içinizden çıkan vicdanlı insanların kelamlarına kulak verin, prestij edin. Yanlıştan bir an evvel dönün.’ dedi.

chpden bulent arinc yorumu icinizdeki vicdanli insanlara kulak verin 0 GnFPt3Kk

Chp Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP Merkez İdare Şurası (MYK) toplantısı sonrası CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı yaptı.

Bülent Arınç’ın AKP’li isimleri eleştirdiği kelamları yorumlayan Salıcı, ‘Eleştiriler bir tek muhalefetten değil. İktidar ve iktidar ortağının içinden de dillendirilmeye başlandı. Ülkede idare krizi arttıkça kriz içinden çıkılmaz hal aldıkça, AKP’de de konuşan vicdanlı sesler çıkıyor. Artık tenkitler iktidar partisinin ve küçük ortağının içinden de geliyor.’ diye konuştu.

‘Bu kelamlara kulak verin’

chpden bulent arinc yorumu icinizdeki vicdanli insanlara kulak verin 1

Arınç’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili kelamlarını de pahalandıran Salıcı, ‘Kurucusu olduğu AK Parti iktidarında, Bakanlık ve Meclis Başkanlığı üzere kıymetli misyonlar üstlenen Bülent Arınç; artık ‘Tayyip Bey’e olan sevgi ve inanç devam ediyor lakin zayıflamış olarak devam ediyor, bu zayıflamayı durdurmak lazım’ tabirlerini kullandı. Hatta tenkitlerini artırarak yoksulluk ile küçümseyici açıklamalar yapan AK Partilileri de topa tuttu. Bari kendi içinizden çıkan vicdanlı insanların kelamlarına kulak verin, prestij edin. Yanlıştan bir an evvel dönün. Bu siyasetçileri ihraç ederek ya da siyaseten linç ederek ortaya çıkan sonuçtan kurtulma talihiniz yok.’ dedi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/chp-den-bulent-arinc-yorumu-icinizdeki-vicdanli-insanlara-kulak-verin-1062185

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu