Gündem

CHP ‘İftiralar’ İçin Harekete Geçiyor: Dava Açılacak!

Mersin’de pazartesi gecesi polisevine yapılan saldırının ardından iktidar kanadından CHP ve HDP’yi suçlayan ifadeler kullanılmıştı. Partinin avukatlarından Celal Çelik, iftiralarla ilgili dava açacaklarını söyledi.

‘Siyasiler ve havuz medyası bilsin’

chp iftiralar icin harekete geciyor dava acilacak 0 Z6sdBTO2

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Celal Çelik şu ifadeleri kullandı;

“Alçak terör örgütü tarafından Mersin Polisevi’nde gerçekleştirilen menfur terör etlemi üzerinden ahlaksızca siyasi rant devşirmeye çalışan ve bu kapsamda iftira ve hakaretlere başvuran siyasiler ile havuz medyasının kirli kalem ve ilgilileri bilmelidir ki; Cumhuriyet Halk Partisi’ni haksızca itham etmek, iftiralara maruz bırakmak, terör örgütleriyle yan yana göstermek, teröristlerin korunduğu haksız algısını yaratmak elbette yaptırımsız kalmayacaktır. Tam da bu nedenlerle tüm sorumlular hakkında derhal suç duyurusunda bulunulacaktır.”

Ne olmuştu?

chp iftiralar icin harekete geciyor dava acilacak 1 clS9JDbf

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada şunları kaydetmişti:

‘Mersin’de PKK’lı alçaklar bir polisimiz şehit etti, bir polisimizi yaraladı. Teröristler anında hak ettikleri karşılığı buldular. Bu teröristlerin hangisinin izini takip ederseniz edin ucu ya HDP’ye ya CHP’nin gazeteci siyasetçi sivil toplum temsilcisi diyerek sahip çıktığı kesimlere ya da batı ülkelerine çıkar. HDP’yi allayıp pullayarak meşrulaştırma ve iktidara ortak etme peşinde koşanların ellerinde, yapılan her saldırısında dökülen kanların izi vardır.’

Kaynak: https://onedio.com/haber/chp-iftiralar-icin-harekete-geciyor-dava-acilacak-1097181

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu