Gündem

Chiliz (CHZ) fiyatı, Dünya Kupası başladığından beri %30’un üzerinde düştü! İşte nedeni!

Dünya Kupası yaklaşırken, spor aracı kripto para birimi Chiliz (CHZ ), yaygın piyasa düzeltmesine rağmen en yükseliş eğilimi gösteren varlıklar arasında yer aldı. Ancak, küresel turnuva ilerledikçe, CHZ düşüş eğilimi gösteriyor.

Chiliz (CHZ) fiyatı, Dünya Kupası başladığından beri %30’un üzerinde düştü! İşte nedeni!

Basın zamanında, Chiliz 0,17 dolardan işlem görüyordu. Değer, 20 Kasım’daki 0,26 $ değerinden yaklaşık %32’lik bir düşüşü temsil ediyor.

chiliz chz fiyati dunya kupasi basladigindan beri 30un uzerinde dustu iste nedeni 0 dhuvJwJe

Chiliz bir aylık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Ayrıca, CHZ artan satış baskısıyla sarsıldı ve 20 Kasım ile 2 Aralık arasında yaklaşık 500 milyon $’lık çıkış kaydetti. 2 Aralık itibarıyla varlığın piyasa değeri 1,52 milyar $ olarak gerçekleşti.

chiliz chz fiyati dunya kupasi basladigindan beri 30un uzerinde dustu iste nedeni 1 THyimc9R

Chiliz bir aylık piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap

Chiliz neden düzeltiyor?

Dünya Kupası öncesindeki zirvelerin ardından, taraftarların ilgisi azalmış gibi göründüğü için CHZ bir düşüş trendi yaşadı. Aynı zamanda, jetonun performansı tökezliyor ve genel pazara göre düzeliyor.

Mevcut Chiliz fiyat yörüngesi, yatırımcıların büyümenin “söylentileri al, haberleri sat” olayı olarak görülmesinin ardından kar elde etme olasılığına bağlanabilir.

Gerçekten de Chiliz rallisi, varlık rekorunun sosyal medya platformlarına olan ilgiyi artırdığını ve değerin artmasına yardımcı olduğunu gördü. Chiliz ekibi, son zamanlardaki popülaritesini artırmak için varlığa daha fazla uygulanabilirlik sağlamak için ağı iyileştirmeye de odaklanıyor. Bu doğrultuda ağ, Chiliz 2.0 yükseltmesini ortaya çıkaracak şekilde ayarlanmıştır.

Yükseltme, spor ve eğlence endüstrisine odaklanan bir Web3 ekosistemi kurmayı hedefliyor. Ek olarak, pay sahiplerinin küresel markalara erişebileceği ve halihazırda var olan bir spor varlıkları ortak ağını kullanabileceği bir ekosistem yaratacaktır.

Yükseltmenin Chiliz’e olan ilgiyi artırmak için lanse edildiği dikkat çekici, ancak ilgi hafiflemiş görünüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/chiliz-chz-fiyati-dunya-kupasi-basladigindan-beri-30un-uzerinde-dustu-iste-nedeni-638a662a9233860faf0a8431

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu