Kripto Para

Charlie Munger, Kripto Paraların “Aptallık” Olduğunu Savundu

Milyarder yatırımcı ve Berkshire Hathaway Lider Yardımcısı Charlie Munger, kripto paraların “çok aptalca” ve “gülünç” olduğunu tabir etti.

Kripto paraların global çapta yaygınlaşmaya başlaması, birçok farklı görüşü de beraberinde getiriyor. Kripto paraların dijital özgürlük olduğunu düşünenler kadar, kara para aklama ve ponzi şeması olduğunu düşünenlerin sayısında da artış yaşanıyor. Bu durumların ortasında, milyarder isim Munger çeşitli açıklamalarda bulundu. Munger, kripto paraları aptal ve gülünç tabirleriyle lanse etti.

Munger, Kripto Paralara Karşı Olumsuz Bir Hal Sergiliyor

Berkshire Hathaway Lider Yardımcısı Charlie Munger, kripto para ünitelerinden bahsederken, “cryptocrapo” ve “cryptocrabble” tabirlerini kullandı. Bu tabirler ile milyarder, kripto paraların bedelsiz ve âlâ olmayan bir eser olduğuna işaret etti.

Kullandığı sert tabirler ışığında Munger, kripto para ünitelerinin neden satın alındığını yahut kullanıldığını sorguladığını söz etti. Milyarder, hükümetlerin kripto para ünitelerine müsaade verme kararlarıyla ilgili telaşlarını aktardı. Ayrıyeten Munger, kripto paraların ziyanlı olduğunu ve bu duruma karşı anti-sosyal bir hal alacağını tabir etti.

Ayrıca Munger, vaktinde kripto paraları yasaklayan Çinli başkanın haklı olduğunu ve yasaklamaların hakikat olacağını sav etti. Milyarderin bu hali, kripto zıtlığını öne çıkardı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/charlie-munger-kripto-paralarin-aptallik-oldugunu-savundu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu