Gündem

Cem Küçük, Ekonomistleri Amaç Aldı: ‘Sadece Hayat Pahalılığı Var. Hani Batıyorduk?’

Cem Küçük, iktisat ile ilgili fikirlerinden vazgeçmiyor. her çıktığı yayında iktisadın şahane olduğunu anlatan gazeteci Küçük, bu hususta Bergen sineması örneği ile reaksiyonları çekmiş tekrar de hiç bir yansıda geri adım atmamıştı.

Her hususun uzmanı olarak ekranlarda görülen Cem Küçük, daha evvel de eski Hazine Müsteşarı Mahfi Eğilmez’in Merkez Bankası başkanlığı yaptığını tez etmiş bu tezinin doğrusu belirtilmesine karşı telaffuzlarından vazgeçmemişti.

cem kucuk ekonomistleri amac aldi sadece hayat pahaliligi var hani batiyorduk 0 6vjO8Duq

İktisatçı Mahfi Eğilmez, Küçük’e sert reaksiyon göstererek, ‘Ne yazdığımı anlamaktan aciz bu kelamda gazeteciye cevap vermeye bile değmez ya neyse’ demişti. 

Türkiye gazetesi Yazarı Cem Küçük, artık de iktidarın mevcut iktisat siyasetini ve Türkiye’nin ekonomik durumunu eleştiren ekonomistleri maksat aldı. 

Cem Küçük, yazısında ülkenin yetişmiş ve değerli iktisatçılarından Mahfi Eğilmez, Uğur Gürses, Atilla Yeşilada’yı amaç alarak, ‘İhracat rekorlar kırıyor. Resesyon yok. Yalnızca hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon var. Üretim çok düzgün. Fakat pahalılık var…’ dedi.

Küçük, yazısında yeniden Mahfi Eğilmez’e yer vererek şu tabirleri kullandı:

cem kucuk ekonomistleri amac aldi sadece hayat pahaliligi var hani batiyorduk 1 OO6fUe1W

Mahfi Eğilmez üzere Hazine Müsteşarlığı yapıp üç beş ay sonra vazifesi bırakıp kaçanlar vardı. Artık ahkam kesiyorlar. Bunların vaktinde Türkiye gecelik yüzde 7.500 faiz veriyordu. Hâlâ utanmadan çıkıp konuşuyorlar!..

Küçük’ün amacında Uğur Gürses de var

cem kucuk ekonomistleri amac aldi sadece hayat pahaliligi var hani batiyorduk 2 aPkWHB2f

Bir de Uğur Gürses var. 15 Eylül 2018’de ne demiş bu beyefendi bakalım:

‘2020’de tekrar erken seçime gidilecek. Lokal seçimlerden sonra tablo daha da netleşecek. Zira Türkiye’deki hane halkının refah kaybını çok fazla tolere edeceğini düşünmüyorum.’

Erken seçim oldu mu? Olmadı. Pekala Gürses utanır mı? Bir de büyük işsizlik olacak, büyük resesyon olacak demiş. İhracat rekorlar kırıyor. Resesyon yok. Yalnızca hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon var. Üretim pek güzel. Lakin pahalılık var… 

Selçuk Geçer de Küçük’ten nasibini aldı

cem kucuk ekonomistleri amac aldi sadece hayat pahaliligi var hani batiyorduk 3 NnPGfa8r

Selçuk Geçer diye biri var. Dolar 50 TL olacak dedi. İnsan bunu derken utanır lakin bu arkadaş utanmaz. Fazla ‘tık’ almak ve Erdoğan düşmanlığından gözü dönmüş bu arkadaş her gün karamsar tabloya devam ediyor. Fakat avucunu yalıyor.

Küçük, “Gelelim Atilla Yeşilada’ya.” derken, kendisini takdir de etmeden geçmiyor: “Gerçi bilgisi başkalarından daha iyi”

cem kucuk ekonomistleri amac aldi sadece hayat pahaliligi var hani batiyorduk 4 FEv7WHkp

En fantastiği saçları ağarmış bu abi. Gerçi bilgisi başkalarından daha düzgün. Bilhassa Körfez’le ilgili. Lakin başı eski. Bakın 12 Aralık 2021’de Sözcü’de ne demiş?:

‘Bizi çok ağır bir ekonomik buhran bekliyor. Tüm yeni iktisat modelinin ilham kaynağı ekonomik büyümeyi hızlandırmaksa şubat ortalarına geldiğimizde büyük ihtimalle uçak üzere yere çakılmış olduğunu göreceğiz.’

Aa batmadık Atilla Bey! Şubatta çakılmadık. Ne olacak artık? Hani batıyorduk?!..  Bir de bunların hepsinin özelliği IMF’ci olmaları. Türkiye kaçınılmaz olarak IMF’nin kapısını çalacak, devası yok diyenler bu arkadaşlardı. Hiçbir dedikleri çıkmadı. 

Üzgün üzgün oturuyorlar. Daha geçmişte neler demişler? Tek umutları var: 2023 seçimlerini AK Parti ve Erdoğan kaybetsin. Aslında bütün planları bu. Diğer da emelleri yok. 

Ben değil hükûmeti destekleyenleri sevmeyenlere bir teklifim var: Şu muhalif iktisatçı ve siyasilere sorar mısınız? Bugün yani pazartesi iktidar olsalar birinci yapacakları iş ne? Söyleyeyim size. Evvel faizi artıracaklar, sonra IMF’yi çağıracaklar. Zira içlerindeki Erdoğan kini geçmiyor…

Kaynak: https://onedio.com/haber/cem-kucuk-ekonomistleri-hedef-aldi-sadece-hayat-pahaliligi-var-hani-batiyorduk-1061998

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu