Sıradaki içerik:

Redmi 10X Lansman Tarihi Duyuruldu

e
sv

CD Projekt, Avrupa’nın En Değerli Oyun Şirketini Geride Bıraktı

203 okunma
avatar

Berke

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Witcher geliştiricisi CD Projekt, Ubisoft’u Avrupa’nın en değerli video oyunu şirketi olarak geride bıraktı.

Polonyalı şirket, son on yılda eleştirmenlerce beğenilen The Witcher oyun serisi ve DRM’siz GOG dijital dağıtım platformu için yaptığı çalışmalarla adını duyurdu.

CD Projekt’in piyasa değeri, geçen yıla göre şaşırtıcı bir artışla, Aralık 2019’un 6.8 milyar dolarlık değerlemesine kıyasla 8,13 milyar dolar olarak değerlendi. Buna karşılık, Assassin’s Creed , Far Cry , Watch Dogs , vb. Geliştirici Ubisoft, 8.12 milyar dolar değerinde.

CD Projekt şu anda bir sonraki büyük video oyunu sürümlerinde çalışıyor: Cyberpunk 2077. Büyük bir gecikmeden sonra hedeflenen Eylül sürümü ile – tatmin edici olmayan Xbox One performans söylentilerini takiben – geliştirici başlığın dört sürümde piyasaya sürüleceğini iddia ediyor ay.

Xbox One, PlayStation 4 ve PC’de piyasaya sürülmesine rağmen, CD Projekt RED hem yeni nesil konsollara da gelecek: Xbox Series X ve PlayStation 5. Yeni nesil sürüm Microsoft’un yaklaşmakta olan konsolunun oyuncuları için ücretsiz bir yükseltme olsa da , PlayStation 5’in yükseltilmiş sürümüne dokunulmadı.

Daha fazla CD Projekt içeriği için, Nintendo Switch’teki The Witcher 3: Wild Hunt hakkındaki incelememize ve tekrar gözden geçirmemize göz atın .

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.