Kripto Para

Cardano’nun Vasil Hard Fork’u Üzerinde Çalışmalar Sürüyor

IOG tarafından hazırlanan rapora nazaran, Vasil Hard Fork’u üzerinde çalışmalar devam ediyor.

IOG’un açıklamasına nazaran Cardano takımları, devnet’te Vasil’i test etmek için yeni bir düğüm olan v.1.35.3-rc1’i yayınladı.

Paylaşılan bilgilere nazaran Vasil’in fonksiyonellik testinin son etapları için özel üretim öncesi ortam hazırlanmış durumda. Hazırlanan yeni ortam, daha uygun bir geliştirici tecrübe sağlayacak ve geliştiriciler SPO’ları ve borsaları bu ortamı kullanmaya teşvik edecek.

IOG takımı 3 Temmuz’da Cardano tesnet’ini Vasil fonksiyonelliğini içerek biçimde fork’ladıç. Testnet hard fork’unun duyurulmasının akabinde birinci düğüm v.1.35.0 ile geliştirme süreci devam etti. Düğüm üzerindeki yanılgıların fark edilmesinin akabinde IOG grupları v.1.35.1 ve v.1.35.2 düğümleri üzerinde ağırlaştı.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Vasil hard fork’u için yorum yaparken yeni düğüm v.1.35.3’ten bahsetti. Hoskinson, yeni bir zahmet ortaya çıkmadığı takdirde, hard fork için bir gecikme beklemediğini tabir etti.

IOG, haftalık geliştirme raporunda, Cardano ağıyla ilgili yeni istatistikleri de yayınladı. Rapora nazaran şu anda Cardano ağı üzerinde 1048 proje inşa edilirken, 93 adet de yeni proje başlatıldı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/cardanonun-vasil-hard-forku-uzerinde-calismalar-suruyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu