Kripto Para

Cardano’daki Akıllı Mukavele Sayısı 4.000’i Aştı

Vasil hard fork’u ile birlikte akıllı mukavele özelliğine kavuşan Cardano (ADA), 4 bin akıllı kontrat sayısını aştı.

Cardano blockchain ağı, Vasil hard fork ile akıllı mukaveleleri destekleyerek kıymetli bir adım atmıştı. Akıllı mukaveleleri temsil eden Plutus Scripts’in de ağa dahil olmasıyla kullanıcı ve akıllı mukavele sayısında kıymetli bir artış yaşandı.

Cardano, 4.000 Akıllı Mukavele Sayısını Geçti

Blockchain Insights‘ın datalarına nazaran, Vasil hard fork ile daha verimli bir hale gelen Cardano ağındaki uygulamalarının sayısı 3 Aralık’ta Ağustos’ta 4.027’ye ulaştı. Aralık ayının başlangıcıyla 4 bin barajını geçen Cardano’nun grafiğine bakıldığında 2 Ağustos’ta 3.015 uygulama sayısına çıktığı görülüyor.

Grafik, Plutus kullanılarak oluşturulan ve şu anda Cardano blockchain ağında yürütülmekte olan akıllı mukaveleleri gösteriyor. 4 Aralık itibariyle toplam akıllı kontrat sayısı 4 binin üzerinde. Bu paha, 1 Ocak’ta 947 akıllı kontratın kaydedilmesinin akabinde 2022’de yüzde 316’lık bir büyümeyi temsil ediyor.

cardanodaki akilli mukavele sayisi 4000i asti 0 S9nfvaMO

Cardano, Alonso hard fork’u tamamlandıktan sonra geliştirici topluluğuna programlanabilirlik ve merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulama geliştirme platformu sunmayı başardı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/cardanodaki-akilli-sozlesme-sayisi-4-000i-asti/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu