Kripto Para

Cardano Vasil Hard Fork Yükseltmesinde Gecikme Olmayacak

Cardano’nun beklenen Vasil hard fork yükseltmesindeki gecikmeler için kurucudan açıklama geldi. Cardano, merakla beklenen Vasil hard fork’un yükseltmesi için verdiği tarihi birkaç defa ertelemişti. Ertelemelerin artmasıyla Cardano’nun CEO ve kurucusu Charles Hoskinson bir açıklama yaptı.

Charles Hoskinson, güncellemeler sırasında neler olduğunu anlatmak için YouTube kanalında kameranın karşısına geçti. Hoskinson, Vasil hard fork yükseltmesiyle ilgili konuşmasında daha fazla gecikme olmayacağını belirtti.

Cardano Kurucusu: Vasil Hard Fork Yükseltmesi Gecikmeyecek

Cardano Vasil hard fork‘un vakit çizelgesi için haziran ayında bir değişiklik yapılmıştı. Bu değişiklikle birlikte planlanan tarih, temmuz ayının son haftasıydı. Temmuz ayında gerçekleşen testnet hard fork’undan sonra borsaların ve SPO’ları test için en az dört haftaya daha muhtaçlık duyduğu belirtildi ve artan ertelemeleri beraberinde getirdi.

Geçtiğimiz periyotta düzenlenen Cardano 360 etkinliğinde IOG’nin yöneticilerinden Kevin Hammond, gecikmelerin daha fazla test yapabilmek için yaşandığını söylemişti. Güncelleme geciktikçe Vasil hard fork ile ilgili birçok sorunun karşılıksız kalmaya başladı. Charles Hoskinson da soruları yanıtlamak için 1 Ağustos’ta YouTube kanalında görüntü yayınladı.

Kullanıcılara Vasil hard fork’ta daha fazla gecikme beklemediğine dair teminat veren ve yükseltmenin şu anda son test etaplarında olduğunu belirten Hoskinson, şu açıklamayı yaptı:

“İyi haber şu ki, yanlış gidebilecek şeyler çok azaldı ve artık testlerin son evrelerindeyiz. Bu nedenle, yeni bir şey keşfedilmediği sürece daha fazla gecikme yaşayacağımızı iddia etmiyorum. İşler istikrarlı ve sistematik bir biçimde hakikat tarafta ilerliyor ve size her şeyin yolunda olduğuna dair bir bilgi vermek istedim”

Kaynak: https://www.coinkolik.com/cardano-vasil-hard-fork-yukseltmesinde-gecikme-olmayacak/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu