Call of Duty Mobile’dan Son Uyarı

2 dk


Bir sene evvelce duyurulan ve sadece 6 ay evvelce pazara sürülen Call of Duty Mobile için işler iyiye gitmiyor. Zira Call of Duty Mobile hileleri adına çalışmalarını ısrarla devam ettiren kişiler, toplam oyuncu miktarını gerektiğince azalttı.

Call of Duty Mobile Hilelecilerine Geçit Yok

Geçen ay zombi modunu kaldıracağını ilan eden Activision, bu kararı yüzünden çoğu oyuncunun üzülmesine sebep olmuştu. 25 Mart 2020 tarihinde kaldırılan modun geri gelmesini isteyen kullanıcıların adedi bir hayli fazla.

Activision’ın resmi Reddit hesabından oluşturulan bir açıklama, şirket yetkililerinin bu husus yerine diğer hususlar ile ilgilendiğini gösteriyor. İlgili bildirimde eleştiri oklarının hedefi, oynanışı baltalayan oyuncular oldu.

Kullanıcıların beğenisine sunulduğu günden beri sıksık değişen ve ilerleyen yapım, ne yazık ki hile yapan oyuncular ile boğuşuyor. Bu sorunu tamamiyle ortadan kaldırmak isteyen Activision, cezalandırma yöntemini değiştirdi.

Cezalandırma siyasetini sertleştiren deneyimli şirket, aşağı yukarı 1 aydır aldığı rapor eder doğrultuında tavizsiz cezalandırma yöntemini uygulağını ifade etti. Buna ek olarak şirket doğrulusunda paylaşılan yazıda şu satırlar ilgi çekti:

“Oyunumuzda hilecileri istemiyoruz ve onların sizin deneyiminizi baltalamalarını, sistemlerimizi manipüle etmelerini ve oyunun dengesini bozmalarını istemiyoruz. Eğer hile yapıldığına tanık olursak, emniyet ve yürütme politikamızda ne yazıyorsa onu uygulamaya koyacağız.”

En ufak suçlardan en büyük suçlara kadar her türlü hale karşı ağır ve caydırıcı cezalar tasarlayan Activision, yalnızca mod gerçekleştirme amacıyla sarfedilen üçüncü doğrultu yazılımları bile affetmiyor. Bu bağlamda oyunun dengesini bozmaya çalışmak bundan sonra çok daha ciddi neticelere yol açacak.

Yayımlanan rapora göre işlenen ilk suçun cezası hesabın geçici olarak askıya alınması olacak. Bu suça ek olarak işlenen bir başka suç ya da suçlar amacıyla ise oyundan tamamiyle uzaklaştırılma cezası döneme girecek.

Suçu işleyen oyuncunun adı sıralama tablosundan kaldırılacak. Son olarak oyuncu adedinin azalması sebebi ile bedava oyun seçeneklerinin kalıcılığı kaldıran Activision, hilecilere göz açtırmayacak gibi duruyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

37
5 Paylaşım, 37 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir