Genel

Call of Duty Konsol Oyuncuları Hileciler İle Mücadele Ediyor

Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone’u konsoldan oynayanlar, hileciler nedeniyle çapraz platform özelliğini kapatma eğilimi gösteriyor. Çapraz eşleşmeyi kapatmak, bilhassa Warzone’da birtakım problemleri yanında getiriyor.
Infinity Ward geride bıraktığımız hafta Call of Duty: Warzone’da dünya genelinde 70.000’den çok hileciyi banladıklarını açıkladı. Fakat gelen haberlere göre oyuncular hala hem Warzone hem de Modern Warfare’da detaylı hileler kullanan oyuncularla karşılaşıyor.

Çevrimiçi çok oyunculu oyunlarda PC oyuncularının yalnızca mouse ve klavye kullanabilmeleri bile konsol oyuncularına karşı üstünlük yaratırken hile kullanımı, oyunu konsolda oynayanlar amacıyla daha da çekilmez yapıyor. Bazı oyuncular, aimbot ve wallhack gibi hileler kullanıp rakiplerini kolaylıkla öldürerek oyun tadını baltalıyor.

Modern Warfare ve Warzone’u konsoldan oynayanlar, PC oyuncularından kaçınıyor

Call of duty teknobizdeyiz 3
Call of Duty Konsol Oyuncuları Hileciler İle Mücadele Ediyor 3

Konsol oyuncuları, Modern Warfare’in gizlilik ayarlarına giderek çapraz platform desteğini kapatabiliyorlar fakat bu, uygun bir seçim değil. Çünkü çapraz oyun desteğini kapatan konsol oyuncuları, Modern Warfare’i PC’den oynayanlarla birlikte oynama şansını yitiriyor ve Warzone’un 150 oyunculu lobilerinde karşılaşma bulmak zorlaşıyor.

Hileciler, konsol platformlarında da sahip olunan fakat PC’de çok daha çoğu var. Bu da konsoldaki Warzone oyuncularını çapraz platform özelliğini kapatmaya itiyor. PlayStation 4’te, çapraz oyunu dönem dışı bırakan oyunculara, özelliği etkinleştirmeye teşvik eden bir oyun içi mesaj geliyor.

Oyuncular çözüm olarak PC oyuncularının hesaplarını bir telefon numarasına bağlamalarını talep ettiler. Bazı konsol oyuncuları ise PS4 ve Xbox One oyuncularının PC oyuncuları olmadan birlikte oynamasına izin veren bir sistem önerdi. Bu önlemlerden hiçbiri hileyi tamamiyle ortadan kaldıramaz, fakat konsol oyuncularının problemine büyük ölçüde çözüm olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu