Kripto Para

Büyük Düşüşü Bilen Yatırımcı, 2023 Yılı için Korkuttu!

ABD‘deki 2007 krizini evvelden bilen ünlü yatırımcı Michael Burry, 2023 yılında resesyonun önlenmesi hedefiyle enflasyonun tetikleneceğini ileri sürdü.

Geçtiğimiz yıl, global iktisatta ve beraberindeki riskli varlık yatırımlarında kuvvetli geçti. ABD‘nin enflasyona karşı aldığı atılım, trilyon dolarlık para akışını olumsuz etkiledi. Dolar bazlı sıkılaşma, riskli varlık yatırımlarını ve borsa paylarını sert bir halde çarptı. Yılın sonlarına gelindiğinde, resesyon kaygısı ve kripto para piyasasının büyük çöküşü dikkat çekti. Yeni yıla girerken, ABD’deki büyük krizi evvelden bilen yatırımcıdan dikkat çeken bir kestirim geldi. Big Short lakaplı Michael Burry, yatırımcıları korkuttu.

Büyük Düşüşü Bilen Yatırımcı, Daha Fazla Enflasyon ve Düşüş Bekliyor!

2007 yılında patlak veren Mortgage Krizi‘ni evvelce bilen ve düşüş süreci açarak para kazanan Michael Burry, 2023 yılına yönelik iddiada bulundu.

Michael Burry, enflasyonun şimdiki olarak tepede göründüğünü lakin bunun döngünün son doruğu olmadığını savundu. Burry, 2023 yılının ikinci çeyreğinde negatif bir piyasa ve resesyon tehlikesini bekliyor. Ünlü yatırımcıya nazaran, bu sakinlik durumu ABD’nin ataklarını de değiştirecek. Fed sıkılaşmayı kesecek ve hükümet teşviklerde bulunacak. Tüm bunları kıymetlendiren Burry, bir enflasyon artışının daha yaşanacağını argüman etti.

Ünlü yatırımcının kestirimi, Twitter kullanıcıları tarafından ağır ilgi gördü. Birçok yatırımcı, büyük düşüşü bilen Burry‘nin haklı çıkma ihtimalinden korkmaya başladı.

Çünkü Burry haklı çıkarsa, resesyon ve beraberinde gelen gevşeme riskli varlıkları olumsuz istikamette etkileyecek. Enflasyonun artması ve Fed‘in ipleri salması, Bitcoin öncülüğünde kripto para piyasasında beklenen bir düşüş yaşatacak.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/buyuk-dususu-bilen-yatirimci-2023-yili-icin-korkuttu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu