Donanım

Bütçe dostu akıllı telefonlara yeni Snapdragon müjdesi!

Mobil yarı iletken sektörünün en önde gelen firmalarından birisi olan Qualcomm, yeni Snapdragon yonga setinin lansmanını resmi olarak açıkladı. Snapdragon 7 Gen 2 ismiyle tanıtılması beklenen yonga setinin özellikleri de ortaya çıktı. Detaylara göz atalım.

Snapdragon 7 Gen 2 tanıtım tarihi belli oldu

Qualcomm, bütçe dostu orta-üst segment akıllı telefonların performanslı bir şekilde çalışmasını sağlamak için yeni bir yonga seti arayışlarına girmişti. Snapdragon 7 Gen serisini geçtiğimiz yılda tanıtan firma, bu hedefini başarıyla yerine getirmişti çünkü bu yonga setini kullanan telefonlar tüketicilerden pozitif bir dönüş almıştı.

Şimdi ise Qualcomm, Snapdragon 7 Gen 2 ismiyle tanıtılması beklenen yonga setini 17 Mart 2023 tarihinde tanıtacağını açıkladı. Orta-üst segment cihazları besleyecek olan yonga setinin bazı teknik detayları da ortaya çıktı.

butce dostu akilli telefonlara yeni snapdragon mujdesi 0 g22thdY1 Snapdragon 7 Gen 2 yonga setinin lansman tanıtım afişi. (Snapdragon)

Son ortaya çıkan bir Geekbench listelemesine göre Snapdragon 7 Gen 2, SM7475 model numarası ile çıkış yapacak. Bu yonga setinin kalbinde 2.92 GHz’de çalışan bir Cortex-X2 çekirdeği, 2.5 GHz’de çalışan üç CortexA710 birimi ve dört 1.8GHz CortexA510 çekirdeği yer alacak.

4nm sürecinde üretilen Snapdragon 7 Gen 2 çipi, grafik işlemci birimi olarak Adreno 725 modelini taşıyacak. Bu GPU’nun eski nesillere göre çok daha yüksek performans sunacağı bildiriliyor.

Yonga setine dair yeni detayların Qualcomm’un 17 Mart tarihinde gerçekleştireceği Snapdragon 7 Gen 2 lansmanında ortaya çıkması bekleniyor. Resmi detaylar için takipte kalın.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/donanim/butce-dostu-akilli-telefonlara-yeni-snapdragon-mujdesi-640c83e1ae607f11df5cf8cc

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu