Gündem

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleriyle Toplumsal Medyanın Gündemi (17 Haziran)

17 Haziran Cuma günü Türkiye’de ve dünya gündeminde yaşanan olaylar gündemde. Türkiye ile Norveç arasında imzalanan anlaşma sosyal medyada en çok konuşulan konulardan olurken, HBO’nun Game of Thrones spin-off’u için Jon Snow karakterine odaklanacağı haberi de çok tartışıldı. İşte dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmeleri ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıkları…

1. Norveç Dışişleri Bakanı Huitfeldt, Norveç vatandaşlarının yılın geri kalanında Türkiye’ye sadece kimlikleriyle giriş yapabileceğini duyurdu. Ancak aynı haktan Türkiye’den gidenlerin de yararlanabileceği belirtilmedi.

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleriyle toplumsal medyanin gundemi 17 haziran 0 e9YVuIBP

2. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ın çarşamba günü Türkiye’ye geleceğini açıkladı.

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleriyle toplumsal medyanin gundemi 17 haziran 1 TjVfmtYP

3. Sabah Gazetesi yazarı Mehmet Barlas’ın bugün yayınlanan köşe yazısı sosyal medyada gündem oldu. ‘İroni’ diyerek başlayan Mehmet Barlas, yazısını ‘gerçekle’ bitirdi. Mehmet Barlas’ın 6’lı masa ile ilgili kurduğu uçuk hayaller ise Twitter’da alay konusu oldu.

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleriyle toplumsal medyanin gundemi 17 haziran 2

4. İstanbul Sultangazi’de yaşanan çocuk kaçırma girişimi, mahalle bakkalının dikkati sayesinde önlendi. Saldırgan, 7 yaşındaki çocuğa elindeki flütü nereden aldığını sorarak yaklaştı ve kendisine de almaları için çocuğu yanında götürmeye çalıştı. Bu sırada mahalle bakkalı olayı fark ederek, saldırganı uzaklaştırdı. Polis yaşanan olayla ilgili soruşturma başlattı.

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleriyle toplumsal medyanin gundemi 17 haziran 3 lnOb8j3s

5. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV’de Çalar Saat programına konuk oldu. Gazeteci İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde TBMM Genel Kurulu’ndan geçen tartışmalı sosyal medya yasasını eleştirdi. Kılıçdaroğlu ayrıca, hükümetin gidici olduğunu da yeniledi.

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleriyle toplumsal medyanin gundemi 17 haziran 4 CGW1CQ9T

6. Çorum’da 3 gündür kayıp olan 19 yaşındaki Elif’ten acı haber geldi. Genç kadının cansız bedenine Kızılırmak Nehri’nde ulaşıldı. Kaybolmadan önce yolda yürüdüğü sırada sokak köpeğini sevdiği anlardan görüntüleri ortaya çıkan Elif’in ölümüne ilişkin soruşturma sürüyor.

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleriyle toplumsal medyanin gundemi 17 haziran 5 zCCEB5O9

7. Severek izlediğimiz ‘Game of Thrones’ dizisinin spin-off’u ‘House of Dragon’ı büyük merakla beklerken Jon Snow’un hayatına odaklanacak yeni bir dizi müjdesi geldi.

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleriyle toplumsal medyanin gundemi 17 haziran 6 yB4Xfncl

8. Yine güzel ülkemizde insanlığımızdan utandıran bir katliam yaşandı ve göç yolundaki leylekler, Afyonkarahisar’da silahla vurulmuş olarak bulundu!

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleriyle toplumsal medyanin gundemi 17 haziran 7 vzW6NInC

9. İstanbul Hadımköy’de yaşanan olayda, bir servis şoförü kaldırımda araç kullandığı sırada bir vatandaşın tepkisiyle karşılaştı. O vatandaş servisi videoya kaydederken bulunduğu alanın da kaldırım olduğunu ve orada araç kullanmaması gerektiğini söyledi.

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleriyle toplumsal medyanin gundemi 17 haziran 8 wT7HRvFb

Kaynak: https://onedio.com/haber/bugun-neler-yasandi-gunun-en-cok-konusulan-ve-tartisilan-haberleriyle-sosyal-medyanin-gundemi-17-haziran-1076666

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu