Gündem

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Toplumsal Medyanın Gündemi (7 Mayıs)

7 Mayıs günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve toplumsal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Ankara Kızılay’da devriye gezen polis ve bekçiler, Somalililere ilişkin olan işletmeyi boşaltmaya çalıştı. Polislerin, Somalililere ‘Burada istenmiyorsunuz. Burası Kızılay. Gidin Keçiören’e açın, Esertepe’ye, Uyanış’a gidin.’ kelamları toplumsal medyada gündem oldu.

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleri ile toplumsal medyanin gundemi 7 mayis 0 iXXY8sbp

2. İçişleri Bakanı Soylu’nun danışmanı Mazhar Yıldırımhan, İBB Lideri İmamoğlu ile Karadeniz seyahatine giden Akif Beki’yi ağır sözlerle maksat aldı. Akif Beki”nin eşi Eda Beki’nin İBB’den ihale aldığını gösterdiğini ileri sürdüğü bir evrak de yayınlayan Yıldırımhan, ‘Ama bizim mahallemizin suyunu ve ekmeğini yiyip de karşı mahalledeki arkadaşların kucağına oturana da şahit olduk.’ dedi.

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleri ile toplumsal medyanin gundemi 7 mayis 1 11SYa7CK

3. ‘Selfie’ mazereti ile genç bayanları ve kız çocuklarını gizlice görüntü kaydına alan bir öbür Pakistanlı daha toplumsal medyada gündem yarattı.

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleri ile toplumsal medyanin gundemi 7 mayis 2 sN7hghZV

4. Pakistanlı bir aile, vefat eden kızlarının mezarına gittiğinde, cesedin mezar dışında olduğunu gördü. Pakistan’ın Gujrat kentindeki Chak Kamala köyünde meydana gelen olayda anlaşıldı ki, bir küme Pakistanlı erkek, mezardaki bayan cesedini çıkartıp tecavüz etmiş.

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleri ile toplumsal medyanin gundemi 7 mayis 3 1HO7y7JP

5. Ekrem İmamoğlu’nun, Rize seyahatinde beraberinde götürdüğü gazeteciler için kendisine reaksiyon gösterenlere ‘Vız gelir tırıs gider’ kelamları gündem yarattı.

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleri ile toplumsal medyanin gundemi 7 mayis 4 CzhrMUeQ

6. Afganistan’ı denetimi altına alan Taliban idaresi, bayanlarla ilgili ehliyet yasağından sonra yeni bir kanun ile gündem oldu. Bundan sonra bayanların, halka açık yerlerde burka giymelerinin mecburî olduğunu duyurdu

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleri ile toplumsal medyanin gundemi 7 mayis 5

7. İkbal Gürpınar, Ülke TV’de katıldığı bir programda ’15 Temmuz darbe teşebbüsünü katiyen Suriyeliler sayesinde kazandık. Ayrıyeten onlar gelmeden evvel ülkemizde yaşanacak olan kuraklık, onlar sayesinde yaşanmadı.’ kelamlarıyla gündeme bomba üzere düştü.

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleri ile toplumsal medyanin gundemi 7 mayis 6 MQR3j8ht

8. Twitter kullanıcısı bir bayan, toplu taşımada maske takması için uyardığı erkek tarafından ‘Zaten bayan öldüreni mahpusa atmıyorlar, canımı sıkma bak sonun berbat olur.’ formunda tehdit edildiğini tez etti. Toplumsal medya kullanıcıları ise bayanı haksız buldu.

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleri ile toplumsal medyanin gundemi 7 mayis 7 6T68ym9V

9. Ankara’da ekmeğe iki ay içerisinde ikinci sefer artırım geldi.

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleri ile toplumsal medyanin gundemi 7 mayis 8 J33aedTF

10. Türkiye Personel Partisi Genel Lideri Erkan Baş, Suriyeli sığınmacılarla ilgili ‘Sokaktaki garibanı hor görmek kolay. AKP’nin başımıza açtığı bela ile karşı karşıyayız. Bu başla gidilirse 5 milyon sığınmacı daha gelir.’ dedi.

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleri ile toplumsal medyanin gundemi 7 mayis 9 ruv5Ddps

11. Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, 24 Şubat’tan bu yana devam eden işgalde ölen Rus askeri sayısını 25 bin olduğunu açıkladı.

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleri ile toplumsal medyanin gundemi 7 mayis 10 ivwKe3qZ

12. Şanlıurfa’da 7 yıldır birlikte yaşadığı 59 yaşındaki Mehmet A. tarafından tabanca ile vurulan 42 yaşındaki Hülya Elkoca, kaldırıldığı hastanede verdiği hayat uğraşını kaybetti. Mehmet A. ise polis grupları tarafından yakalandı.

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleri ile toplumsal medyanin gundemi 7 mayis 11

13. Jahrein, Rize gezisiyle gündemden düşmeyen İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’na ‘Sormam gereken çok soru var. Antalya’dan kalkıp geleceğim’ diyerek toplumsal medyada gündem oldu.

bugun neler yasandi gunun en cok konusulan ve tartisilan haberleri ile toplumsal medyanin gundemi 7 mayis 12 udvVDYA4

Kaynak: https://onedio.com/haber/bugun-neler-yasandi-gunun-en-cok-konusulan-ve-tartisilan-haberleri-ile-sosyal-medyanin-gundemi-7-mayis-1066040

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu