Kripto Para

“Bored Ape” Temalı Restoranda ETH ve APE ile Ödeme Yapmak Mümkün

California’da hizmet veren Bored & Hungry, ApeCoin’i (APE) kabul eden dünyanın birinci restoranı.

Geçtiğimiz haftalarda, dünyanın birinci Bored Ape temalı restoranı Bored & Hungry, Long Beach, California’da açıldı. Açılışından evvel, eşsiz konsept Twitter aracılığıyla yalnızca ETH’yi (Ethereum) değil, birebir vakitte APE’i (ApeCoin) ödeme tekniği olarak kabul edeceğini duyurdu.

1700 metrekarelik restoran, Orange County merkezli besin teşebbüsçüsü Andy Nguyen tarafından tasarlandı. Heyecan verici yemek konseptleri yaratmasıyla tanınan Nguyen, tıpkı vakitte Afters Ice Cream, Matte Black Coffee, Pig Pen Delicacy, Portside Fish Co., Dough & Arrow, Banh Xeo Boys ve daha fazlasının kurucu ortağı. Mart ayında Nguyen, Bored Ape #6184 ve iki Mutant Ape daha satın almak için 267.000 dolar harcadı.

Bored Ape Yacht Club fikri mülkiyetiyle donanan Andy Nguyen, BAYC ve NFT’lerin pazarlama potansiyelinin teşebbüsüyle gerçek dünyaya nasıl çevrilebileceğini göstermek için alanı değiştirdi.

Nguyen, şunları söyledi:

“Amaç, büyüyen Web 3.0 topluluğuna geri dönmek ve bu yeni Web 3/NFT dünyası hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenlere kapıları açmak. Bizim işimiz halkı bu yeni gelecek dünya hakkında eğitmek. Ve insanlara bu IP’den bir marka/iş yaratabileceğinizi göstermek. Böylelikle ‘bu yalnızca bir jpeg’ damgasını ortadan kaldırmak.”

Kaynak: https://www.coinkolik.com/bored-ape-temali-restoranda-eth-ve-ape-ile-odeme-yapmak-mumkun/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu