Sıradaki içerik:

Gizli Instagram Gönderilerini Ne Kadar Güvende?

e
sv

Boeing, Elektrikli Uçan Araba İçin Porsche İle Ortak Oldu!

273 okunma

ABD’li plancı Boeing Co Perşembe günü Volkswagen’in spor otomobil markası Porsche ile beraber çalıştığını ve insanları kentsel ortamda taşıyabilecek bir konsept elektrikli uçan vasıta ilerletmek amacıyla çalıştığını söyledi.

Boeing, dikey kalkış ve iniş yapabilen ufak kendi kendine uçan vasıtaları tanıtabilmek amacıyla rakip Airbus SE ve başka şirketler ile rekabet ediyor.

Bu senenin başlarında, planlamacı, iki ila dört yolcuyu barındırabilecek ve 50 mil uçabilecek bir hava aracı prototipinin açılış testini yaptı.

Test uçuşu, Airbus’un aylar içersinde Volkswagen’in hem uçma hem de sürüş kabiliyetine sahip seçkin markası Audi ile ortaklaşa yaptığı, otonom bir binek aracının prototipini sergiledi.

Porsche, taksiler ve sürüş paylaşımı hedefiyle kullanılabilecek uçan arabalar üretmeyi hedefliyor.

Anlaşmanın bir parçası olarak, Boeing ve Porsche premium hava taşıtları amacıyla piyasa potansiyelini ve gerektiğince kalabalık kent ve metropollerde mümkün kullanımlarını analiz edeceklerini söyledi.

Ortaklık hem Volkswagen hem de Boeing amacıyla çok mühim bir vakitte geliyor.

Alman otomobil üreticisi, dizel emisyon skandalının sonrasında marka imajını oluşturmaya çalışırken Boeing, 737 MAX uçağının iki ölümcül kazasının dünya genelinde en çok satan jetinin topraklanmasına yol açtığı en büyük krizle mücadele ediyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.