Kripto Para

Blockware Analisti, Kripto Piyasasının Yeni Bir Paradigmaya Sahip Olduğunu Düşünüyor

Blockware analisti ve kripto topluluğunun değerli ismi Will Clemente, kripto piyasasının yeni bir paradigmaya sahip olduğunu düşünüyor.

ABD’de işgücü piyasasının durumuna ait yayınlanan rapora nazaran, ülkede işsizlik oranı Temmuz ayında %3,5 düzeyine geriledi. Bu, Şubat 2020’den beri en düşük düzey olduğun manasına geliyor. Bu olumlu gelişmeye karşın kripto piyasası dahil tüm piyasalar bu habere berbat reaksiyon verdi.

Will Clemente, bu olumsuz reaksiyonun sebeplerini açıkladı.

Analista nazaran, ekonomik göstergedeki olumlu değişikliğe olumsuz bir reaksiyon verilmesi, yeni piyasa paradigmasının bir sonucudur. Bilhassa kripto para piyasası üzere riskli piyasalar, bunun en kıymetli sebebidir. Clemente’ye nazaran, makus haberlerin piyasalar için düzgün bir haber olduğu bir noktaya ulaşılmış durumda.

Clemente’e nazaran iktisada ait gelen uygun haberler, Fed’in berbat para siyasetini daha fazla sıkılaştıracağı manasına gelirken, makûs gelişmeler durumun düzeltilmesi için çalışılacağını ortaya koyuyor. Bu da piyasaların bir mühlet nefes alabileceği manasına geliyor.

Kripto Piyasası Ne Durumda?

Bitcoin şu anda 22.600 dolar ve 23.000 dolar ortasında bulunmayı sürdürüyor. Bu konsolidasyon devam ettiği takdirde, gayenin 24.000 dolar olacağı 23.500-23.700 ortası düzeyin test edilmesi beklenebilir.

Yazı kaleme alındığı sırada Bitcoin, CoinMarketCap datalarına nazaran 22,810 dolar üzerinden süreç görüyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/blockware-analisti-kripto-piyasasinin-yeni-bir-paradigmaya-sahip-oldugunu-dusunuyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu