Bitcoin

Block’un Bitcoin Gelirinde, %6’lık Bir Düşüş Yaşandı

ABD merkezli dijital ödeme şirketi Block’un Bitcoin gelirleri, yılın ikinci çeyreğinde %6 oranında düştü.

Twitter eski CEO’su Jack Dorsey’in şirketi Block’un Bitcoin gelirleri, ikinci çeyrekte yıllık bazda %6 oranında düşere 4,4 milyar dolar düzeyine geriledi. Wall Street’in 4,35 milyar dolarlık gelir beklentisine rağmen, çeyrek boyunca 208 milyon dolarlık ziyana uğradı.

Sonuçların akabinde Block’un payları Perşembe günü mesai sonrası süreçlerde %5.35’lik bir düşüş yaşayarak 84.90 düzeyine geriledi.

Şirketin 2021 yılının tıpkı periyodundaki Bitcoin gelirleriyse %62’lik bir artışla 4,42 milyar dolar düzeyini görmüştü.

Jack Dorsey’in şirketi, bu düşüşe ana etmen olarak Bitcoin fiyatındaki düşüşle birlikte, tüketicilerin Bitcoin’e olan talebinin azalmasını gösterdi.

Block, hissedarlara göndermiş olduğu mektupta, “Cash App, 2022 yılının ikinci çeyreğinde sırasıyla yıllık %34 ve %24’lük düşüşle 1,79 milyar dolarlık Bitcoin geliri ve 41 milyon dolarlık Bitcoin karı sağladı” tabirlerini kullandı.

Şirketin açıklamasına nazaran Bitcoin geliri ve brüt karı, 3 yıllık CAGR bazında ise %143 ve %168 artış gösterdi. Block, önümüzdeki çeyreklerde de fiyat hareketlerine ve varlığa olan talep doğrultusunda Bitcoin geliri ve brüt kar konusunda dalgalanma yaşanmasını bekliyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/blockun-bitcoin-gelirinde-yuzde-altilik-bir-dusus-yasandi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu