Bitcoin

Blizzard Yöneticisi, NFT Planlarının Olmadığını Açıkladı

Blizzard Entertainment Lideri Mike Ybarra, şirketin rastgele bir NFT planı olmadığını açıkladı.

World of Warcraft ve Diablo üzere oyunların ardındaki şirket Blizzard, oyuncuların yeni ortaya çıkan trendler hakkında görüşlerini ölçmek için bir anket düzenledi. Anketta kripto para ve NFT’lerin de yer alması, şirketin NFT planı olduğuna dair dedikoduların ortaya çıkmasına sebep oldu.

Lakin Blizzard’ın başındaki isim Mike Ybarra, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bu türlü bir planlarının bulunmadığını kaydetti.

NFT’ler 2022 yılında muazzam bir popülarite kazanırken, oyun dalı de NFT’lere büyük ilgi göstermeye başladı.

S.T.A.L.K.E.R. oyunun ardındaki Ukraynalı oyun şirketi GSC Game World, oyun topluluğundan gelen yansılar sebebiyle NFT projesini rafa kaldırdığını açıklamıştı.

Oyuncuların ağır olarak kullandığı sohbet programı Discord da, gelen ağır tenkitler sebebiyle Ethereum ve NFT planından vazgeçtiğini duyurmuştu.

Assassin’s Creed ve Far Cry üzere oyunların üretimci şirketi Ubisoft ise, NFT’ye ağır ilgi gösteren şirketler ortasında yer alıyor. Bir Ubisoft yöneticisi, oyuncuların NFT’ye karşı isteksizlik göstermesinden dolayı yakınmış, insanları bu bölümü tam olarak anlamadığını lisana getirmişti.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/blizzard-yoneticisi-nft-planlarinin-olmadigini-acikladi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu