Kripto Para

BlackRock, Coinbase ile Paydaşlık Kurdu

Blackrock ve Coinbase, kurumsal yatırımcılar ortasında kriptoya erişimi genişletmek için iştirak kurdu.

Kripto şirketleri, piyasadaki talebi karşılamak için süratle yeni teşebbüsler ve iştirakler kurmaya devam ediyor. Son atılım de yatırım devi olarak görülen BlackRock ve kripto borsası Coinbase tarafından geldi. Bu iştirakle birlikte Aladdin’in kurumsal yatırımcıları kripto para piyasasına yeni bir adım atacak.

Blackrock ve Coinbase İştirakinin Amacı Kurumsal Müşteriler

Varlık idare şirketi BlackRock, kripto parayı direkt kurumsal yatırımcılara sunmak için kripto borsası Coinbase (COIN) ile paydaşlık kurdu. İş birliği sayesinde BlackRock’un yatırım idaresi platformu Aladdin’in karşılıklı müşterileri, kripto ticareti, saklama, ana aracılık ve raporlama yeteneklerine erişebilecek.

Erişim, Aladdin kurumsal kripto yatırımcılarına entegre ticaret tahlili olan Coinbase Prime aracılığıyla verilecek. Şirketler, platform entegrasyonunu geliştirmeye devam edecekler ve güncellenen fonksiyonları basamaklı olarak kullanıma sunacaklar.

Kurumsal müşterilerinin dijital varlık piyasaları ile giderek daha fazla ilgilendiğini belirten BlackRock stratejik ekosistem iştirakleri global lideri Joseph Chalom, iştirakle ilgili şunları söyledi;

“Aladdin ile Coinbase Prime kontağı, müşterilerin, varlık sınıfları ortasında tam bir portföy görünümü için mevcut portföy idaresi ve ticaret iş akışlarında Bitcoin risklerini direkt yönetmelerine imkan tanıyacak”

Kaynak: https://www.coinkolik.com/blackrock-coinbase-ile-ortaklik-kurdu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu