BlackBerry, Akıllı Telefon Sektörüne Geri Dönüyor

2 dk


Teknoloji dünyasındaki herkes bir BlackBerry cihazına sahip olmasa bile bir BlackBerry cihazının farkındadır. 2000’li yılların başlarıda herkes cihaz için deli oluyordu ve bir BlackBerry sahibi olmak neredeyse yaşayan en zengin insan olmakla eşdeğerdi. Bununla birlikte, son birkaç yılda şirket çok acı çekti ve pazarda zorlu bir görev süresine sahip oldu.

Bu yılın başlarında BlackBerry, TCL’nin elindeydi, eski sahibi tarafından terk edilmiş olmasına rağmen, şirketin geri dönüş yaptığı ve fiziksel klavyelerin yanı sıra 5G özelliklerine sahip yeni akıllı telefonlar çıkaracağı görülüyor.

BlackBerry, 5G Özellikli ve Fiziksel Klavyeler Olacak Yeni Akıllı Telefonlarla Ölümden Dönüyor

OnwardMobility, BlackBerry ile birlikte Foxconn’un bir yan kuruluşu olan FIH Mobile Limited ile bir lisans ortaklığına girdiklerini duyurdu. Bu, OnwardMobility’nin 5G desteği getirecek yeni bir BlackBerry geliştirmesinin, mühendisliğinin yanı sıra üretebileceği ve resmi sayfalarına dayanarak, bir değil birden fazla cihaz başlatmayı planlamadıkları anlamına geliyor.

Bu haberle birlikte, fiziksel klavyeli akıllı telefon pazarının şu anda oldukça küçük olduğunu da unutmamalısınız. Bununla birlikte, tam boyutlu bir QWERTY klavyenin hissini ve BlackBerry’nin tanınan kurumsal güvenlik özelliklerini seven bir BlackBerry meraklısıysanız, bu sizin için haber olabilir.

Daha önce de belirtildiği gibi, BlackBerry son birkaç yılda birçok zorlukla karşı karşıya kaldı, ancak bu hamle tasarruf zarafeti veya en azından hala bir BlackBerry cihazına sahip olan sert kullanıcılar tarafından kesinlikle takdir edilecek bir şey olabilir.

Şirketin Android’den bir pasta yakalamaya çalıştığı ilk sefer olmadığını bilmek de önemlidir, çünkü geçmişte birkaç Android destekli Blackberry telefon piyasaya sürmüşler ancak bu dalganın nereye götürdüğünü görmekten heyecan duyuyoruz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

56
7 Paylaşım, 56 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir