Kripto Para

Bitzlato CEO’su Tutuklandı

ABD Adalet Bakanlığının soruşturma başlattığı Bitzlato’nun CEO’su İspanyol polisi tarafından tutuklandı.

Bitzlato CEO’su ve öteki yöneticilerinin suçlandıkları kara para aklama davasında polis yöneticilerden yaklaşık olarak 19,8 milyon dolar bedelinde kripto para, prestiji para ve pahalı mala el koydu.

Bitzlato CEO’su İspanyol Polisi Tarafından Tutuklandı

ABD Adalet Bakanlığının kara para aklama argümanıyla soruşturma başlattığı Bitzlato’nun CEO’su bugün tutuklandı. Anadolu Ajansı’nın 2 Şubat tarihli haberine nazaran, İspanyol yetkililer Hong Kong meşeli kripto para borsası Bitzlato’nun CEO’su, satış yöneticisi ve pazarlama yöneticisini tutukladı.

Toplamda, olayla ilgili altı Rus ve Ukrayna asıllı, Fransa, Portekiz, Kıbrıs ve ABD kolluk kuvvetleri ortasındaki ortak çalışmayla tutuklandı.

İspanyol polisinin aktardığına nazaran borsanın anonimliği, kripto para ünitesi aracılığıyla kara para aklamak isteyen hata örgütlerinin tercih ettiği platform haline gelmesine imkan sağladı. Yetkililer, soruşturmayla ilgili dijital varlıklar, lüks otomobiller, nakit para, akıllı telefonlar ve öteki ögelerle toplamda yaklaşık olarak 19,8 milyon dolar ele geçirdi ve 100’den fazla takas hesabını bloke etti.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/bitzlato-ceosu-tutuklandi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu