Kripto Para

Bittrex’ten Küçülme Kararı Geldi

Seattle merkezli kripto para borsası Bittrex küçülme kararı aldığını açıkladı.

Kripto para borsaları ekonomik olarak şiddetli periyotlardan geçerken birçok ekosistem oyuncularından birçoğu işten çıkarmalar gerçekleştrdi. İşten çıkarma furyasına son katılan borsalardan biri de Bittrex oldu.

Bittrex İşten Çıkarmalar Yapacağını Açıkladı

Kripto para borsaları 2022’de yaşanılan ayı piyasasının külfetlerini atlatmaya çalışıyor. Bu periyotta birçok firma işten çıkarmalar gerçekleştirirken son işten çıkarma atılımı de Seattle merkezli kripto para borsası olan Bittrex’ten geldi.

ABD merkezli kripto para borsası Bittrex, geçtiğimiz yıl yaşadığımız kripto kışından beri birçok şirket maliyetlerini düşürmenin arayışına girdi. Şirket tarafından yapılan açıklamada maliyetlerin düşürülmesi için birtakım çalışanların işten çıkartıldığını açıkladı.

İstihdam datalarına nazaran toplamda 284 kişilik iş gücüne sahip olan Seattle merkezli kripto para borsası Bittrex, daha sürdürülebilir bir gelecek için 83 çalışanını işten çıkardığını açıkladı. Bahis hakkında açıklama yapan Bittrex sözcüsü, şirketin işten çıkarma kararından pek çok departmanın etkileneceğini lisana getirdi. Sözcü ayrıyeten etkilenen tüm işçilere 60 günlük daima ödeme ve ek kıdem tazminatı verileceğini de kelamlarına ekledi.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/bittrexten-kuculme-karari-geldi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu