Kripto Para

Bitso ve Mastercard İş Birliği Yapıyor

Önde gelen Latin Amerika kripto borsası Bitso ve Mastercard Meksika’da kart için iş birliği yapıyor.

Mastercard’ın Latin Amerika’daki kripto iştirak portföyü tıpkı vakitte Binance, Belo ve Buenbit‘i de içeriyor. Bu portföye Bitso da son katılan oldu.

Bitso, Mastercard İle Birlikte Meksika’da Kart İçin Paydaşlık Yaptı

Önde gelen bir Latin Amerika kripto borsası olan Bitso, şirketin yaptığı açıklamaya nazaran Mastercard ile ortaklaşa Meksika’da bir banka kartı için iştirak yaptığını duyurdu.

Böylece Bitso, Mastercard’ın Binance , Belo ve Buenbit’i içeren Latin Amerika’daki kripto şirketleriyle iştirak portföyüne katılmış oldu. Mastercard’ın kripto alanında geri adım attığı bildirilse de, şirket geçtiğimiz günlerde verdiği bir demeçte ilgili ödeme tahlillerini ve programlarını pazara sunmak için ortaklarla birlikte çalışmayı planladığını söyledi .

Bitso, başladığı Meksika’ya ek olarak Arjantin, Brezilya ve Kolombiya’da toplam 6 milyondan fazla kullanıcı ve 1.500 kurumsal müşteri ile faaliyetlerini sürdürüyor.

Eylül 2022’de Bitso, Arjantin’deki kullanıcılarının Arjantin pesosu, dijital dolar, Bitcoin, Ethereum ve DAI kullanarak QR kod ödemeleri yapmalarına imkan sağlamıştı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/bitso-ve-mastercard-is-birligi-yapiyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu