Kripto Para

Bitget Kripto Para Müdafaa Fonunu Başlattı

Bitget, devam eden uğraşlarının bir kesimi olarak; 200 milyon dolar kıymetindeki Bitget Muhafaza Fonunun başlatıldığını duyurdu.

Küresel kripto borsası Bitget, güvenlik önceliği ve kullanıcılarının varlıklarının korunmasını sağlama konusundaki çalışmalarını sürdürüyor.

Ayı piyasasındaki oynaklık, dünya çapındaki traderların itimadını tehdit eden son olayları tetikledi. Sonuç olarak birçoğu çıkılması güç mali sonuçlara katlanmak zorunda kaldı.

Yatırımcılar son iki ayda dalgalı bir periyot ve şiddetli endişe hissi yaşadı. Kripto piyasası son vakitlerde çok kaygı bölgesinden çıkıyor olsa da, kripto dünyasında çeşitli FUD’lara (korku meçhullüğü ve şüphe) ve klâsik finans alanındaki olumsuz makroekonomik şartlara karşı hala savunmasızdır. Güvenlik tasalarını ele almak ve yatırımcı inancını artırmak, ayı piyasasındaki farklı firmalar için bu öncelikler ortasında olmalıdır.

Bitget Müdafaa Fonu, eşsiz güvenlik sağlamak ve dünya çapındaki kullanıcılar için emniyetli ve inançlı bir süreç tecrübesi sağlamak gayesiyle oluşturulmuştur. Fon şu anda 6000 BTC ve 80 milyon USDT’den oluşan 200 milyon dolar kıymetindedir. Bitget, fonun kıymetini önümüzdeki üç yıl boyunca teminat altına alma kelamı verdi. Fon, nihayetinde Bitget kullanıcıları ve Bitget platformu için bir müdafaa vazifesi görürken, birebir vakitte bir bütün olarak kripto alanında yeni bir güvenlik ve müdafaa çağının başlamasına yardımcı olacak.

Bitget Koruma Fonu, büsbütün kendi kendini finanse eder ve bir üçüncü taraf sigorta poliçesine dayanmaz. Bu nedenle, harici bürokrasi yahut siyaset değişiklikleri olmaksızın kullanıcıların fon kayıplarını verimli bir formda karşılayabilir. Ayrıyeten Fon, varlıkların istikrarını sağlayan ve kripto piyasasındaki dalgalanmalara karşı hassas olmayacak halde kısmen stabil coinlerden oluşmaktadır.

Bitget, Bitget Müdafaa Fonuna ek olarak yasadışı faaliyetlere karşı çabaya odaklandı ve makûs karakterlerin Bitget topluluğundan uzak tutulmasını sağlamak için katı KYC ve AML siyasetleri uygulamaya koydu. Bitget, uyumluluk standardını güçlendirmek ve düzenlenmiş bir süreci sürdürmek için üçüncü taraf yasal ve uyumluluk ortaklarıyla da iştirak kurdu.

Lansman hakkında yorum yapan Bitget Yöneticisi Gracy Chen, “Dünyanın önde gelen kripto borsalarından biri olarak, kullanıcılarımızın varlıklarının güvenliği her vakit birinci ve en kıymetli önceliğimiz olmuştur. Bitget Müdafaa Fonunun lansmanı ile Bitget topluluğumuzu muhafaza kelamımızı yerine getirmeye bir adım daha yaklaştık. Müdafaa fonu, yatırımcıların telaşlarını azaltmamıza ve potansiyel kullanıcıları çekmemize yardımcı olacak. Kripto kışına dayanmaya devam ederken, kullanıcılarımızın fonlarının inançta tutulduğundan emin olmaları çok kıymetlidir.”

“Küresel kripto benimsenmesini yönlendirme misyonumuza devam ederken, tıpkı vakitte yatırımcı muhafazası ve piyasa bütünlüğü ile adil ve inançlı bir dijital varlık pazarı yaratmaya odaklanan bir kelam veriyoruz. Bu ortada, teşebbüsümüzün öteki CEX’leri kripto alanındaki hesap verebilirlik, güvenirlik ve güvenlik tasalarını ele almaya teşvik edeceğine ve yatırımcıların itimadını geri kazanmaya ve birlikte daha düzgün bir kripto dünyası oluşturmaya yardımcı olacağına inanıyoruz.”

Kaynak: https://www.coinkolik.com/bitget-kripto-para-koruma-fonunu-baslatti/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu