Kripto Para

Bitcoin’in Kararsızlığı Devam Ediyor! Grafik ve Piyasa Tahlili – 2 Mart 2023

Henüz net olarak inançlı bölgede olmayan Bitcoin (BTC) teknik tahlile nazaran, yeni rotasını hangi tarafa çizebilir.

Geçtiğimiz günlerde kripto para piyasasını sarsan Fud haberler gelmişti. Bilhassa de BUSD tarafında yaşanan durumlar, kripto yatırıcısını büyük endişeye düşürdü. Son haftalarda yüseliş ile devam eden BTC, şuan için bu durumlardan olumsuz etkilenmiş görülüyor.

Fiyat bakımından net olarak inançlı bölgede olmayan BTC‘nin bundan sonra ki atakları nasıl olabilir?

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

BTC teknik tahlili için 1 saatlik vakit dilimine bakıldığında, büyük yükselişler için şart olan 25.000 dolar düzeyinin birçok sefer denenip satış oburuyla karşılaştığı gözlemleniyor. BTC’nin yükseliş senaryosundan konuşabilmek için, öncelikle 23.940 dolar düzeyinin üzerinde kalıcılık gözlemlenmeli. BTC, bu düzeyin üzerinde tutanmayı başarabilirse, 24.500 dolar düzeyinde ki hareketleri takip edilebilir. Gerçekleşebilecek düşüş senaryosunda ise BTC, 23.340 dolar düzeyinden kâfi alıcı bulamazsa 22.630 dolar düzeylerine fiyatta düşüş yaşanabilir.

bitcoinin kararsizligi devam ediyor grafik ve piyasa tahlili 2 mart 2023 0 4ciG3HMW

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için Son Durum Ne?

Fiyat bakımından net olarak inançlı bölgede olmayan BTC, dominans düzeyi için riskli alana gelmiş durumda. Yaklaşık olarak yüzde 43.65 dominans düzeyinden reaksiyon alan BTC, aktüel durum için orta düzeylerde seyrediyor. Yüzde 44 dominans düzeyinin aşılmasıyla altcoin’ler tarafında düşüşler gözlemlenebilir. Altcoin’ler tarafında muhtemel yükseliş senaryosunun yaşanabilmesi için, BTC dominans düzeyinin yine yüzde 43.60‘a gevşeme süreci takip edilebilir.

bitcoinin kararsizligi devam ediyor grafik ve piyasa tahlili 2 mart 2023 1 rkfzB4BO

Bitcoin için Piyasa Paha Tahlili

BTC fiyatının sakinleşmesiyle birlikte, BTC piyasa kıymeti için de kıstlı hareketler gözlemlendi. 445 milyar dolar piyasa kıymetinden takviye alan BTC, tekrardan 452 milyar dolar piyasa pahasında seyrediyor durumda. BTC piyasası bedelinin yükseliş taraflı devam edebilmesi için, BTC piyasa pahasının 462 milyar doları kalıcı halde aşılması izlenebilir. Gerçekleşebilecek mümkün düşüş senaryosunda ise 440 milyar dolar piyasa pahası tekrardan takviye misyonu görebilir.

bitcoinin kararsizligi devam ediyor grafik ve piyasa tahlili 2 mart 2023 2 3jidL2ki

Kaynak: https://www.coinkolik.com/bitcoinin-kararsizligi-devam-ediyor-grafik-ve-piyasa-analizi-2-mart-2023/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu