GündemGenel

Bitcoin’in Dramatik Çöküşü!

Cuma öğleden sonra 57.000 $’dan 53.000 $’a keskin bir şekilde düştükten sonra, Bitcoin bu Cumartesi sabahı düşüşünü çarpıcı bir şekilde hızlandırıyor ve Ekim ayının başından bu yana ilk kez 50.000 dolarlık ana eşiğin altına düşüyor.

BTC / USD, 3 saatten kısa bir süre içinde 9000 $ düştükten sonra bu sabah gerçekten de 42.100 $’a düştü. Dünün en yüksek seviyesi 57.500 dolar ile bugünün en düşük seviyesi arasında, %27’lik bir oran var.

Öte yandan, El Salvador Devlet Başkanı’nın daha önce ülkesini ilan ederek hızlı tepki verdiğini vurgulayabiliriz; Son zamanlarda bitcoin’i yasal ihale olarak onaylayan 150 jeton satın alındı.

Grafiksel bir bakış açısından, Bitcoin’in dünden beri çöküşünün birkaç önemli aşağı sinyaliyle birlikte birkaç önemli teknik sonucu olduğunu belirtmeliyiz.

Bitcoin gerçekten de dün 100 günlük hareketli ortalamasının altına düştü ve bugün 20 Temmuz’dan bu yana görülen bir yükseliş trendi çizgisinin altına inerek yeni olumsuz sinyaller gönderdi.

Şimdilik BTC/USD bu göstergenin üzerine çıktı ve şu anda 47.500 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin teknobizdeyiz 1
Bitcoin'in Dramatik Çöküşü! 3

57 bin dolardan 45 bin dolara derin çöküş!

Bitcoin çöküşünün diğer kripto para birimlerinin çoğu üzerinde sonuçları olduğunu belirtmeliyiz. Ethereum gerçekten de 24 saat içinde %15 düşüşle 3875 dolara kadar düştü.

lk 100’deki hiçbir kripto para birimi şu anda son 24 saatte bir artış göstermiyor.

Laurent Kssis, “Şimdiye kadar, piyasayı aniden aşağı iten 4000 BTC’nin satıldığını gördüm; Kripto borsasında işlem gören fon uzmanı ve CEC Capital direktörü. “Aslında, düşüş anında yalnızca 1.500 BTC bir dakikadan kısa sürede satıldı.”

Coinglass tarafından izlenen veriler, fiyat düşüşünün bir saatten kısa bir sürede yaklaşık 600 milyon dolar değerinde bitcoin vadeli işlem pozisyonlarını tetiklediğini gösterdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu