Kripto Para

Bitcoin ve Ethereum’da Son Durum Ne? Taraf Nereye?

Kripto para piyasası ne durumda, Bitcoin ve Ethereum takviye ve direnç düzeyleri hangileri?

Hafta sonu Bitcoin’e baktığımıza aslında stabil hareketler sergiledi diyebiliriz. Cuma günü yaptığımız Bitcoin fiyat analizimizde kilit direnç noktası olarak 20 bin 950 dolar düzeyini göstermiştik önder kripto para ünitesi hafta sonu 20 bin 632 dolar düzeyine kadar yükseliş gerçekleştirdi ancak buradan geri dönerek 19 bin dolar düzeylerinde stabil hareketler sergiledi. Bitcoin’in dün gerçekleştirdiği haftalık kapanışına baktığımızda 20 bin doların altında haftayı tamamladığını görüyoruz. 20 bin dolar Bitcoin için aslında kritik bir takviye noktası diyebiliriz. Pekala bundan sonra ne olacak Bitcoin’de ne üzere hareketler izleyeceğiz? Bitcoin şayet 20 bin doların altında kalmaya devam ederse izleyeceğimiz bir sonraki takviye noktaları Cuma günü yaptığımız fiyat tahlilinde de söylediğimiz üzere 18 bin 460 ve 17 bin 600 dolar düzeyleri olacak. 17 bin 600 dolar düzeyi Bitcoin için sahiden çok kritik bir takviye noktası. Şayet önder kripto para ünitesi bu dayanak noktasına kadar düşer ve bu takviye noktasında tutunamazsa 14 bin dolar bandına kadar düşüşler görebiliriz. Bitcoin’in şu an gerçekleştirdiği düşüş trendine bakarsak 18 bin 460 dolar dayanak düzeyini test etmesi çok da imkansız değil. Başkan kripto para ünitesine şu an baktığımızda 19 bin 421 dolar düzeyinde bulunduğunu görüyoruz. Olur da Bitcoin 20 bin 950 dolar direncinin üzerine kendisini atarsa 22 bin 500 dolar düzeylerine kadar yükselmesini bekleyebiliriz. Kaygı ve aç gözlülük endeksine baktığımızda bu sayının dün 11’den bugün 14’e yükseldiğini söyleyebiliriz.

Peki başkan altcoin Ethereum ne durumda bilgiler bize neler gösteriyor dilerseniz bir bakalım.

Ethereum’a baktığımızda son 24 saatte %0,94’lük bir yükseliş ile 1071 dolar düzeyinde olduğunu görüyoruz. Haftalık kapanışına baktığımızda bilgiler Ethereum’un 1080 dolar ile 1100 dolar takviye düzeyinin altında kapanış yaptığını bizlere gösteriyor. Ethereum’un yükselişi için izleyeceğimiz direnç noktası 1150 doların üzeri olarak karşımıza çıkıyor. Önder altcoin 1150 doların üzerinde gerçekleştireceği bir kapanışla birlikte 1700 dolara kadar ilerleyebilir. Ancak aksi durumda 1100 ve 1150 doların altında gerçekleşecek kapanışlar için izleyeceğimiz dayanak noktaları da 847 dolar ve 700 dolar olarak önümüze çıkıyor.

Bitcoin ve Ethereum için izleyeceğimiz dayanak ve direnç düzeylerinden bahsettik. Aslında kripto para piyasasının gidişatı için bu iki varlığın bahsettiğimiz dayanak ve direnç noktaları bizler için çok kıymetli. Öteki altcoinlere göz atacak olursak BNB coinin 221 dolar düzeyinde fiyatlandığını görüyoruz. XRP 0,31 dolar düzeyinde yatay hareketliliğini sürdürüyor. Cardano’ya baktığımızda o da yeniden cuma günü fiyat tahlilinde baktığımız düzeyde yani 0,45 dolar düzeyinde bulunuyor.

Bitcoin’in yükselmesi için hoş haberlere de muhtaçlığımız var tabi ki. Bu hoş haberlerden bir tanesi olarak da Meksikalı Senatör Indira Kempis’in Bitcoin’i ülkede yasal para haline getirecek bir yasa tasarısını meclise sunması gösterilebilir. Bakalım meclis bu tasarıya nasıl bir karşılık verecek, Bitcoin’in Meksika’da yasal para ünitesi haline gelmesi kripto varlığı nasıl etkileyecek bunu da hafta içerisinde ve ilerleyen günlerde takip ediyor olacağız.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/bitcoin-ve-ethereumda-son-durum-ne-yon-nereye/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu