Kripto Para

Bitcoin ve Ethereum Ağlarına İlginin Azalması Sorun Olabilir

CryptoBriefing’in haberine nazaran, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ağ aktivitelerinin giderek azalması, bu iki majör coin için düşüş sinyalleri veriyor.

Son vakitlerde düşüş taraflı ilerleyen kripto piyasasında, BTC balinaları ağır satış süreci gerçekleştirdi. İnsanların borsalardan çıkması ayı piyasasını da beraberinde getirdi. Ayrıyeten Ethereum, Merge güncellemesine karşın düşüşünü engelleyemedi. İki majör coin’e azalan ilgi, satış riskini de masaya koyuyor.

Bitcoin ve Ethereum Fiyatı Geri Çekiliyor

Yaşanan satış yoğunluğunun getirdiği volatilite, kripto piyasalarını olumsuz etkiledi. Son 24 saatte yaklaşık 160 milyon dolardan fazla tasfiyeler gerçekleşti. Bitcoin ve Ethereum bu düşüşlerin sonucunda takviye düzeylerini test ediyor.

BTC ve ETH üzere piyasaya taraf veren coin’lerde yaşanılan berbat gidişat, tüm kripto para piyasasını etkiliyor. İki majör, ağ yoğunluğunda azalma yaşanmaya başladı. Kullanıcıların ilgisini yavaş yavaş kaybeden coin’lerin düşüş yaşanabileceği tez edildi.

BTC ağında gerçekleşen süreçlerde, şimdiki fiyat hareketlerinde insanların itimadı giderek azalıyor. Geçtiğimiz günlerde büyük balinalar, yaklaşık 950 milyon dolarlık BTC sattı. Yapılan süreçlerin geçmişi, BTC’nin talep metriklerinin azaldığını işaret etti. Yaklaşık 1.26 milyon adet cüzdan, ortalama 19 bin dolar fiyatla 685 bin adet BTC aldı.

BTC ve ETH Düşmeye Devam Edecek mi?

Son düşüşlerin takviye düzeylerini yıpratması öne çıkarken, BTC tarafında yaşanılacak sonraki satış baskısının 16 bin dolara kadar düşüş getireceği tez ediliyor. Tahlile nazaran, karamsar havanın bitmesi için BTC’nin süratli bir biçimde 19 bin bandına ulaşması gerekiyor.

CryptoBriefing’e nazaran, ETH tarafında da işler olumlu gitmiyor. Son 24 saatte büyük bir düşüş yaşayan majör coin, fiyat oynaklığı yaşadı. Piyasa pahasında 150 puan kayıp yaşarken, oluşturulan ETH adreslerinde de geri çekilmeler yaşandı. Tahlile nazaran, ağ aktivitelerinde gerçekleşen talep azalması fiyat düşüşünü de getirebilir.

CryptoBriefing’e nazaran, daha fazla satış baskısının gelmesi, ETH fiyatını 1180 dolara çekebilir, dayanak düzeylerinin çalışmaması ise majör coin’i 1000 dolarla yüzleştirebilir.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/bitcoin-ve-ethereum-aglarina-ilginin-azalmasi-sorun-olabilir/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu